Ameryka Express na wiosnę 2020

Ameryka Express na wiosnę 2020

źródło: styl.fm

Globalizacja pozwoliła stacjom telewizyjnym na realizacje programów rozrywkowych z prawie dowolnego miejsca na ziemi. W Polskiej telewizji 4 lata temu wystartował program Azja Express, a teraz kolejna edycja tego tytułu odbywa się za oceanem. Ameryka Express to propozycja od stacji TVN, której akcja toczy się w Ameryce Południowej. Będzie to już 2 edycja na tym kontynencie, a ogólnie 4 edycja programu. Ludzie połączeni w pary, długa podróż, ograniczone środki i upływający czas. Tak w skrócie można opisać ten program.

Najpierw Azja Express

Pierwsze dwie edycje tego popularnego reality show odbyły się na dalekim wschodzie. W pierwszej edycji uczestnicy podróżowali po takich krajach jak Wietnam, Kambodża, Laos czy Tajlandia. Wśród podróżujących znaleźli się Radosław Majdan z Małgorzatą Rozenek, Pascal Brodnicki, Przemysław Saleta, Agnieszka Włodarczyk czy zwycięzcy - Michał Żurawski i Ludwik Borkowski. W kolejnej edycji Azja Express swoje kroki uczestnicy postawili na Sri Lance oraz w Indiach. Widzowie mogli zobaczyć Dorotę Gardias, Michała Piróga, czy Tymona Tymańskiego. W drugiej edycji wygrali Antoni Pawlicki i Paweł Ławrynowicz.

W programie udział bierze osiem par. Wśród nich są znane postacie polskiego show-biznesu czy ich przyjaciele. Zabawa polega na przebyciu danej trasy w każdym państwie przy ograniczonym budżecie jednego dolara na osobę na każdy dzień. Cała reszta zależy od indywidualnych predyspozycji uczestników, ich umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach i pod presją czasu, pomysłowości oraz własnej aparycji. Trasa jest podzielona na etapy. Zwycięzcy każdego z etapów otrzymują immunitet chroniący ich przed eliminacją z programu, a w co drugim odcinku ostatnia para, która dotrze do mety odpada z programu.

Kontynuacja jako Ameryka Express

Azja Express zdobyła ogromną popularność w stacji TVN, dlatego postanowiono pozostawić formułę programu, ale przenieść go w inny region świata. Stąd pojawił się program Ameryka Express. W roku 2019 widzowie byli świadkami pierwszej serii przygód na nowym kontynencie. Trzecia edycja programu, a pierwsza pod nazwą nazwą Ameryka Express, przeniosła się do Ameryki Południowej. Trasa przebiegała przez malownicze, ale i trudne tereny Ekwadoru i Peru. Po 13 wyczerpujących odcinkach, zwycięzcami programu zostali Aleksandra i Dawid Domańscy. Wśród przegranych pozostawili m.in. Filipa i Zygmunta Chajzerów, Tomasza Karolaka czy Magdę Steczkowską.

Ameryka Express na wiosnę 2020

W marcu 2020 ruszyła kolejna odsłona programu i znów uczestnicy zawitają do państw Ameryki Południowej - tym razem do Gwatemali oraz Kolumbii. Druga edycja Ameryka Express dostępna jest dla widzów od 4 marca, a wśród uczestników znaleźli się: 

  • Iwona i Reggie Benjaminowie,
  • Grzegorz i Rafał Collinsowie,
  • Paweł Deląg i Dariusz Lipka,
  • Małgorzata Heretyk i Ernest Musiał,
  • Patrycja Markowska i Żaneta Lubera,
  • Karolina Pisarek i Marta Gajewska-Komorowska,
  • Marcin Różalski i Bartosz Fabiński,
  • Grażyna Wolszczak i Filip Sikora.

Stacja zaplanowała 13 odcinków z finałem w Cartagena de Indias na północy Kolumbii.

Moda, zdrowie, uroda, informacje z kraju i ze świata, podróże. Zrelaksuj się z naszym portalem, bądź na bieząco z najnowszymi informacjami.

>> WSPÓŁPRACA <<

Jeżeli chcesz opublikować ciekawą treść, dać poznać swoją markę klientom, zapraszamy do kontaktu z naszą redakcją. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Przypominamy, że prócz artykułów dajemy możliwość umieszczenia banneru reklamowego w sekcjach naszego portalu. 

MAIL: kontakt@bagstyle.pl