Dlaczego warto wybrać kołdrę obciążeniową?

Dlaczego warto wybrać kołdrę obciążeniową?

Już piętnaście minut pod kołdrą obciążeniową wystarczy, aby poczuć się zrelaksowanym. Wyrazisty, kojący ucisk ciężarków na ciało uspokaja układ nerwowy niczym przytulenie. Generowany przez okrycie nacisk pomaga w terapii osób z zaburzeniami integracji sensorycznej, dlatego że polepsza odbiór czucia głębokiego. Ze względu na pozytywne działanie w kierunku zaburzeń neurotycznych, idealnie sprawdzi się w redukcji problemów bólowych o tym podłożu. Kołdra obciążeniowa to także alternatywa dla osób zestresowanych lub przemęczonych. Zastrzyk produkowanej pod wpływem przykrycia melatoniny i serotoniny złagodzi objawy zaburzeń ze snem, skutecznie poprawi samopoczucie oraz skupienie. Jeżeli jakiekolwiek z powyższych dolegliwości brzmi znajomo, warto się z nim rozprawić właśnie za pomocą kołdry obciążeniowej. Jaką kołdrę wybrać dla siebie?

Dla kogo kołdra obciążeniowa?

Kołdry obciążeniowe tworzone są z myślą zarówno o dzieciach, jak i dorosłych. Każda z nich musi być dostosowana pod parametry konkretnego użytkownika, co oznacza, że jedno przykrycie służy jednej osobie. Kołdra obciążeniowa to akcesorium terapeutyczne o właściwościach medycznych. Jej wagę oraz ewentualne przeciwskazania warto omówić z lekarzem lub terapeutą, szczególnie jeżeli istnieją do tego pobudki chorobowe. Grupy, które koniecznie powinny skontaktować się ze swoim medykiem, to m.in. osoby z trudnościami oddychania, wysokim tętnem i ciśnieniem krwi oraz z chorobami wieńcowymi. Wizyta potrzebna jest także w przypadku dzieci. Kołdrę dostosowujemy do wagi użytkownika – powinna stanowić ok. 10% jego masy. Ciężar kołdry, w zależności od potrzeb, może ulegać zmianie.

Gdzie kupić kołdrę

Kołdry obciążeniowe to wyrób medyczny. Aby miały takie działanie, warto zaufać w tej kwestii specjalistom. Wybierając produkt dla siebie, poniekąd powierzamy swoje zdrowie producentom i dostawcom akcesoriów. Nie należy zatem kupować kołder w przypadkowych miejscach, z przypadkowych, niewiadomego pochodzenia materiałów. W pracowni Kołderka.net pracują specjaliści terapii sensorycznej oraz krawiectwa, którzy swoją pasję i doświadczenie przelewają na własnoręcznie szyte produkty. Kołdry można wybierać spośród sugerowanej oferty fasonów w sklepie internetowym, której różnorodność oraz kolorystyka cieszy najpierw oko, potem ciało. Sztab specjalistów czuwa nad tym, aby materiały były najwyższej jakości, a kołdry stabilne i fachowo uszyte. Produkty robione są na zamówienie, to znaczy, że sami dobieramy ich rozmiar, wagę, a nawet materiał. Ich autorom zależy na funkcjonalnym działaniu produktów – to cel nadrzędny. Do tego dochodzi kolejny, czyli estetyczne wpasowanie się w gusta klientów. Do produkcji kołderek wykorzystywane są materiały bawełniane, których bezpieczeństwo potwierdza certyfikat OEKO-TEX Standard 100. Został on wydany przez Instytut Włókiennictwa w Łodzi, co sprawia, że taką kołderką z powodzeniem, z gwarancją bezpieczeństwa możemy otulić nasze pociechy. Pracownia oferuje, w razie takiej deklaracji, uszycie także akcesoriów antyalergicznego. W razie jakichkolwiek wątpliwości można skontaktować się z pracowni, w celu ich rozwiania.

Moda, zdrowie, uroda, informacje z kraju i ze świata, podróże. Zrelaksuj się z naszym portalem, bądź na bieząco z najnowszymi informacjami.

>> WSPÓŁPRACA <<

Jeżeli chcesz opublikować ciekawą treść, dać poznać swoją markę klientom, zapraszamy do kontaktu z naszą redakcją. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Przypominamy, że prócz artykułów dajemy możliwość umieszczenia banneru reklamowego w sekcjach naszego portalu. 

MAIL: kontakt@bagstyle.pl