Jak dbać o formę w sezonie jesienno-zimowym?

Jak dbać o formę w sezonie jesienno-zimowym?

Chłód, deszcz i wiatr budzą przede wszystkim skojarzenia z gorącą herbatą i miękkim kocem… Tymczasem w takich warunkach upływa kilka miesięcy w roku. A co z aktywnością fizyczną, niezbędną dla naszego zdrowia i smukłej sylwetki? Dbałość o utrzymanie wysokiej formy w sezonie jesienno-zimowym jest z pewnością trudniejsza niż w miesiącach letnich, ale możliwa! Z badania przeprowadzonego wśród użytkowników portalu Okazje.info wynika, że aż 46% respondentów stara się uprawiać sport nawet wtedy, kiedy pogoda do tego nie zachęca. Jak utrzymać dobrą kondycję w sezonie jesienno-zimowym? Podpowiadamy.

Wybór dyscypliny i odpowiednie przygotowanie

Podobnie jak w innych dziedzinach życia, również w sporcie, kluczem do osiągnięcia celu jest znalezienie odpowiedniej dla siebie drogi i opracowanie konsekwentnego planu. Na jaki sport można z powodzeniem postawić w sezonie jesienno-zimowym? Zaskakujący może się wydać fakt, że największym zainteresowaniem cieszą się dyscypliny uprawiane na świeżym powietrzu. Najpopularniejszą jest bieganie – aż 45% respondentów zadeklarowało praktykowanie tej formy aktywności. Na drugim miejscu, z 26% głosów, znalazła się jazda na rowerze. Kluczowy wydaje się wybór odpowiedniego stroju - odzieży termicznej, która pozwoli utrzymać odpowiednią temperaturę ciała. Fakt ten ma istotne znaczenie aż dla 63% pytanych. Nie brakuje także zwolenników aktywności w warunkach zamkniętych, tzn. siłowni (18%), fitnessu (15%) i gier zespołowych (8%).

W serwisie Okazje.info znajdziemy szeroki wybór akcesoriów niezbędnych do uprawiania każdej z dyscyplin, a także profesjonalną odzież sportową.

Zdrowa dieta

Zbilansowana dieta i suplementacja

Należy pamiętać o tym, że forma to nie tylko sprawność fizyczna. Na nasze samopoczucie wpływa bowiem również wiele innych czynników. Sezon jesienno-zimowy to bez wątpienia czas obniżonej odporności, a więc dodatkowych wyzwań dla naszego organizmu. 58% użytkowników serwisu Okazje.info przyznaje, że nie stosuje w tym okresie żadnej specjalnej diety, a 82% nie wspomaga się suplementami. Podobnie jak przez cały rok, jadłospis powinien być odpowiednio zbilansowany, bogaty w sezonowe owoce i warzywa, a w ujęciu kalorycznym - dostosowany do naszego trybu życia. Odpowiednio wzmocniony zdrową dietą organizm zapewni nam ochronę przed infekcjami i dobre samopoczucie, dzięki czemu będziemy zdrowi, pełni energii i gotowi do podejmowania wyzwań – również tych sportowych!

Recepta na sukces

W popularnym stwierdzeniu „sport to zdrowie” nie ma ani trochę przesady. Sposobów na wdrożenie go w swoje życie i utrzymanie formy przez cały rok jest jednak wiele. Każdy powinien wypracować odpowiedni dla siebie. Nie ma bowiem uniwersalnej recepty dla wszystkich… Bez wątpienia warto znaleźć motywację i podjąć walkę z własnymi słabościami czy oporami. Należy jednak zawsze brać pod uwagę przede wszystkim nasze indywidualne predyspozycje i możliwości. Najwięcej odpowiedzi znajdziemy wsłuchując się we własny organizm, a nie porównując osiągane wyniki i efekty z innymi.

Moda, zdrowie, uroda, informacje z kraju i ze świata, podróże. Zrelaksuj się z naszym portalem, bądź na bieząco z najnowszymi informacjami.

>> WSPÓŁPRACA <<

Jeżeli chcesz opublikować ciekawą treść, dać poznać swoją markę klientom, zapraszamy do kontaktu z naszą redakcją. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Przypominamy, że prócz artykułów dajemy możliwość umieszczenia banneru reklamowego w sekcjach naszego portalu. 

MAIL: kontakt@bagstyle.pl