Jak pić soki, by skorzystać na ich walorach

Jak pić soki, by skorzystać na ich walorach

Picie soków to długa lista zalet. Trudno się dziwić, że coraz chętniej po nie sięgamy. Wpływa na to między innymi chęć modyfikacji codziennego jadłospisu. Pragniemy wykluczać chemię spożywczą na rzecz spożywania wartościowych artykułów spożywczych. Należą do nich soki, które są w stanie zaoferować dużą dawkę witamin, minerałów i enzymów. Wszystkich związków, które są niezbędne organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Jak pić soki, by faktycznie skorzystać na ich walorach, nie tylko smakowych?

Zasady picia soków

Teoretycznie możemy sięgnąć po szklankę dowolnego soku. Wypić go w porze dnia, jaka nam najbardziej odpowiada. Wybrać smaki, które zawsze podbijały nasze gusta smakowe. Niestety popełniamy sporo błędów podczas picia soków, które owocują paradoksalnie gorszym samopoczuciem.

Bardzo ważna zasada, gdy chcemy zacząć włączać do codziennej diety soki, to wybór odpowiednich surowców. Nie możemy kierować się jedynie smakiem. Owoce mają kalorie. Ich spożywanie w godzinach wieczornych, a także nocnych, nie sprzyja rozkładowi cukrów prostych. Picie soków tylko i wyłącznie owocowych, do tego zakupionych w sklepie, to gwarancja spożywania zbyt dużych ilości cukru, które rozregulowują pracę całego organizmu.

Kolejny aspekt tyczy się metod, jakimi pozyskujemy soki. Nie wybierajmy tych w sklepach, bo są dalekie od wartości, na jakich najbardziej nam zależy. A jeśli już decydujemy się na oszczędność czasu i kupno gotowego soku, niech będzie to sok 100%, z którego składem zapoznamy się czytając informacje zawarte na etykiecie. Warto poświęcić trochę czasu i pieniędzy, by zakupić odpowiednie urządzenie do przyrządzania soków w domu. Zamiast sokowirówki, która powoduje bezpowrotną utratę najważniejszych składników warzyw i owoców, wybierzmy wolnoobrotową wyciskarkę. Dzięki niej uzyskamy wartościowe napoje warzywne czy owocowe, które są jednym ze sposobów na podnoszenie odporności. Więcej w tym temacie dowiemy się, zaglądając pod adres http://www.podczantoria.pl/.

Kolejne zasady tyczą się – ni mniej, ni więcej – picia soków. Należy je wypijać około pół godziny przed posiłkiem i odczekując około 2 godzin po wypiciu, zanim spożyjemy kolejny posiłek. Poza tym musimy pić powoli, małymi łykami, najlepiej mieszając sok chwilę w ustach, by już w jamie ustnej rozpoczął się proces trawienia, gdzie ślinianki odpowiadają za wytworzenie trzech rodzajów enzymów.

Łączenie warzyw i owoców

Każdy owoc czy warzywo to inne walory smakowe, ale i wartości odżywcze. Odmienne kompozycje składników, takich jak witaminy czy minerały. Zmagamy się z awitaminozą, gdy nie dostarczamy wraz z pożywieniem odpowiedniej ilości właśnie witamin, a te możemy uzupełnić przy pomocy soków. Z drugiej strony nadmiar może powodować hiperwitaminozę, która jest równie niekorzystna dla naszego organizmu. Ryzyko jej pojawienia się nie jest duże, ale z tego względu należy rozważyć, w jakiej ilości wypijamy soki. Tym bardziej, gdy w naszej diecie pojawiają się również suplementy.

Popularnością cieszą się soki z zielonych warzyw. Takie koktajle dostarczają między innymi mnóstwa antyoksydantów. Uważać jednak trzeba na ilości, które spożywamy, bowiem najczęściej stosowane surowce to zielone warzywa, w tym szpinak obfitujący w szczawiany. Te ostatnie w nadmiernej ilości źle wpływają na pracę układu wydalniczego.

Mamy całkiem sporo możliwości, jeśli chodzi o komponowanie soków. Propozycje łączenia dowolnych surowców – owoców i warzyw, nie są dalekie od prawdy. Jeśli jednak nie chcemy zmagać się z dolegliwościami po stronie żołądka, nadmiarem witamin, co może zniechęcić do picia soków, zwracajmy uwagę na to, w jaki sposób przyrządzamy, komponujemy i pijemy soki.

 

Materiał zewnętrzny

Moda, zdrowie, uroda, informacje z kraju i ze świata, podróże. Zrelaksuj się z naszym portalem, bądź na bieząco z najnowszymi informacjami.

>> WSPÓŁPRACA <<

Jeżeli chcesz opublikować ciekawą treść, dać poznać swoją markę klientom, zapraszamy do kontaktu z naszą redakcją. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Przypominamy, że prócz artykułów dajemy możliwość umieszczenia banneru reklamowego w sekcjach naszego portalu. 

MAIL: kontakt@bagstyle.pl