Jak stosować olejek arganowy na włosy?

Jak stosować olejek arganowy na włosy?

Piękne, lśniące i mocne włosy to cel większości kobiet. Zadbane, długie pasma nie tylko dodają urody ale i przyciągają spojrzenie wywołując podziw u innych pań i zachwyt u płci przeciwnej. Nic więc dziwnego, że coraz więcej kobiet stawia na świadomą i wieloetapową pielęgnację włosów i skóry głowy. Jednym z popularniejszych produktów bardzo często wspominanym na forach i blogach włosowych jest olejek arganowy. Dowiedz się czym jest ten produkt i jak go używać by zyskać włosy o jakich zawsze marzyłaś.

Do jakich włosów olejek arganowy?

Olejek arganowy nazywany jest również płynnym złotem Maroka, z uwagi na swoje dosyć ograniczone terytorialnie pochodzenie. Wytwarza się go z arganii żelaznej, rośliny, która rośnie wyłącznie na terenie Maroka. Co ciekawe, olejek arganowy należy do najdroższych tego typu substancji na świecie. Drzewa arganowe żyją co prawda około 400lat, jednak owoce, z kto®ych wykonywany jest olejek pojawiają się dopiero po około 40-60 latach. Dodatkowo, by uzyskać 1 litr olejku arganowego należy zużyć aż 30 kg orzechów, czyli równowartość zbioru z około 6 drzew.

Olejek arganowy to ciekła, lotna substancja o ciemnej, nieco czarnej barwie. Zawiera glicerydy, kwasy tłuszczowe, karoteny, sterole, tokoferole oraz dużą dawkę witaminy E. Stosowany jest głównie w kosmetyce, jako środek pielęgnacyjny idealnie sprawdzający się w przypadku skóry ale przede wszystkim włosów o różnych potrzebach i strukturze.

Z uwagi na zawartość kwasów tłuszczowych olejek arganowy pasuje niemalże każdemu rodzajowi włosów: od niskoporowatych, zniszczonych włosów o mocno rozchylonych łuskach poprzez najpopularniejsze włosy średnioporowate, które charakteryzować się mogą przesuszonymi i zniszczonymi końcówkami aż po włosy wysokoporowate. Ponadto olejek arganowy nawilża i dogłębnie odżywia włosy przesuszone, zabezpieczając je przed dalszymi zniszczeniami wywoływanymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak stylizacja czy złe warunki atmosferyczne. Produkt ten wpływa również pozytywnie na stan skóry głowy. Równoważy bowiem poziom sebum wytwarzanego na jej powierzchni. Co ciekawe, olejek arganowy działa również odmładzająco na wszystkie rodzaje włosów Dzieje się tak, ponieważ posiada on właściwości zapobiegające przedwczesnemu siwieniu i nadmiernemu wypadaniu włosów.

Olejek arganowy

Jak stosować olej arganowy na włosy?

Istnieje kilka sposobów na stosowanie olejku arganowego na włosy. Różnią się one zarówno sposobem aplikacji produktu jak i czasem trwania pielęgnacji. Wszystkie mają jednak za zadanie odżywienie i nawilżenie kosmyków oraz dodanie im blasku i pięknego wyglądu. Do najpopularniejszych metod stosowania olejku arganowego zaliczamy:

  • olejowanie włosów na sucho: jest to jedna z prostszych metod pielęgnacyjnych. Polega na dokładnym rozczesaniu włosów a następnie rozprowadzeniu olejku po całej ich długości i dokładne wmasowanie go w pasma. Następnie włosy należy związać w kok lub warkocz i odczekać od 30 do 120 minut. Na koniec olejek należy zmyc przy pomocy szamponu.
  • olejowanie włosów na mokro: jest to metoda bardzo zbliżona do poprzedniej, jednak wymaga zwilżenia włosów samą wodą a następnie postępowania dokładnie jak w przypadku olejowania na sucho.
  • nakładanie olejku na końcówki: jest to metoda, która pozwala na zabezpieczenie zniszczonych i przesuszonych końcówek włosów oraz ich silne nawilżenie. Niewielką ilość olejku należy rozetrzeć w dłoniach a następnie wmasować w końcówki włosów.
  • dodawanie olejku do odżywki i szamponu: metoda ta pozwala na zwiększenie właściwości nawilżających i odżywczych innych produktów kosmetycznych i polega na dodaniu niewielkiej ilości olejku arganowego do ulubionej odżywki lub szamponu. Następnie mieszankę należy nałożyć na włosy i odczekać kilka minut na działanie olejku a na koniec spłukać wszystko ciepłą wodą.

Jedwab do włosów czy olejek arganowy?

Wiele osób zastanawia się, czy olejek arganowy działa tak samo, jak równie popularny jedwab do włosów i który z tych produktów wybrać. Dobrej jakości olejek arganowy jest substancją naturalną, nie wysuszająca ani nie obciążającą włosów. Z kolei jedwab do włosów posiada w swoim składzie silikony, które mogą obciążać włosy z tendencją do przetłuszczania się. Pozostaje jednak pytanie gdzie znajdziemy naturalny olejek arganowy? W trakcie poszukiwac odpowiedniego produktu warto szukać miejsc, które oferują jedynie sprawdzone i certyfikowane olejki arganowe. Tylko tak możemy mieć bowiem oewnośc, że produkt przez nas wybrany jest prawdziwym olejkiem a nie mieszanką tanich półproduktów.

Moda, zdrowie, uroda, informacje z kraju i ze świata, podróże. Zrelaksuj się z naszym portalem, bądź na bieząco z najnowszymi informacjami.

>> WSPÓŁPRACA <<

Jeżeli chcesz opublikować ciekawą treść, dać poznać swoją markę klientom, zapraszamy do kontaktu z naszą redakcją. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Przypominamy, że prócz artykułów dajemy możliwość umieszczenia banneru reklamowego w sekcjach naszego portalu. 

MAIL: kontakt@bagstyle.pl