Jak wybrać pierwszy tornister dla swojego dziecka? Poradnik od Alibiuro.pl

Jak wybrać pierwszy tornister dla swojego dziecka? Poradnik od Alibiuro.pl

Twoja pociecha idzie niebawem do pierwszej klasy, dlatego zastanawiasz się nad wyborem dla niej tornistra? Niech wybór ten nie będzie przypadkowy, ponieważ od niego zależeć będzie nie tylko komfort, lecz także bezpieczeństwo malucha. Zbyt ciężki, przesadnie sztywny i nieodpowiednio wyprofilowany tornister naraża na ryzyko powstania wad postawy, które później ciężko będzie skorygować. Skorzystaj z poradnika specjalistów z Alibiuro.pl, a na pewno dobrze wybierzesz.

Tornister szkolny musi być pojemny i funkcjonalny

Na nic zda się nawet najbardziej designerski plecak, jeżeli dziecko nie będzie mogło do niego włożyć wszystkich niezbędnych przedmiotów i akcesoriów. Zwróć zatem uwagę na to, aby tornister był wyposażony w kilka głębokich komór, a także dodatkowe przegródki, które umożliwią przechowywanie piórnika, telefonu, portfela, kluczy oraz śniadania. Przynajmniej część spośród nich powinna być zapinana na zamek błyskawiczny. Duża pojemność nie może jednak oznaczać, że tornister pierwszoklasisty jest ciężki jak kamień. I tak kręgosłup malca będzie wystarczająco obciążony przez zeszyty oraz książki. Dlatego warto zachować pod tym względem złoty środek. 

Co wpływa na bezpieczeństwo plecaka?

Bezpieczny tornister dla dziecka to taki, który został wyprofilowany w ten sposób, aby optymalnie dostosowywał się do kręgosłupa, nie powodował podrażnień skóry oraz w żadnym miejscu nie ugniatał malucha. Ważne jest także to, aby podstawa tornistra była wystarczająco sztywna. Bezpieczeństwo dziecka podniesie również wyposażenie plecaka w odblaskową kamizelkę przeciwdeszczową. Dzięki je użyciu malec nie przemoknie i nie wyziębi się w czasie ulewy. Będzie także widoczny na drodze, dzięki czemu nie zostanie potrącony przez kierowców. Warto poza tym umieścić w plecaku małych rozmiarów lokalizator bluetooth, który pozwoli na szybkie namierzenie tornistra w przypadku jego zgubienia przez dziecko.  

pierwszy tornister

Tornister szkolny z oferty sklepu Alibiuro.pl

Nie zapominaj o wygodzie dla swojego dziecka

Zwróć uwagę na to, czy plecak szkolny jest wyposażony w system regulacji pasów. Wpłynie to na komfort jego noszenia – nie będzie on ani zbyt ciasny ani za luźny. Jest to bardzo ważne w przypadku szybko rosnących maluchów. Mechanizm regulacji sprawi, że nie będziesz musiał już po roku kupować nowego tornistra. Na komfort noszenia plecaka wpływają także materiały użyte do jego produkcji. Powinny być one lekkie, przepuszczające powietrze i delikatne w dotyku. Dzięki temu nie podrażnią delikatnej skóry dziecka, nie będą go ugniatać i zapobiegną poceniu się pleców malucha. 

Pozwól swojej pociesze wybrać design tornistra

Nie zmuszaj dziecka do wyboru plecaka szkolnego, który Twoim zdaniem będzie najlepszy. Tornister musi się podobać również dziecku, aby chętnie zakładało go do szkoły czy na wycieczkę. Zapewne malcowi spodoba się plecak w motywie z jego ulubionej bajki. Bez problemu znajdziesz na rynku tornistry z Minionkami, Kubusiem Puchatkiem czy smerfami. Dziewczynce spodoba się również plecak w motylki, biedroneczki, ptaszki czy kwiatuszki. Chłopczyk natomiast będzie zachwycony z otrzymania tornistra z samochodami lub dinozaurami. 

Materiał zewnętrzny, alibiuro.pl

Moda, zdrowie, uroda, informacje z kraju i ze świata, podróże. Zrelaksuj się z naszym portalem, bądź na bieząco z najnowszymi informacjami.

>> WSPÓŁPRACA <<

Jeżeli chcesz opublikować ciekawą treść, dać poznać swoją markę klientom, zapraszamy do kontaktu z naszą redakcją. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Przypominamy, że prócz artykułów dajemy możliwość umieszczenia banneru reklamowego w sekcjach naszego portalu. 

MAIL: kontakt@bagstyle.pl