Jak wybrać trampolinę fitness?

Jak wybrać trampolinę fitness?

Skakanie na trampolinie to nie tylko beztroska zabawa i sposób na aktywne spędzanie czasu dla dzieci, ale też sposób na smuklejszą sylwetkę i na sporą dawkę ruchu dla osób w dowolnym przedziale wiekowym. Trampoliny fitness to rozwiązania w sam raz dla dorosłych, którzy planują ćwiczenia na trampolinie. Jak wybrać odpowiedni model?

Ćwiczenia na trampolinie – dla kogo?

Zanim sięgniemy po portfel i kupimy trampolinę fitness, warto zastanowić się, czy to sprzęt dla nas. Ćwiczenia na trampolinie mają swoją specyfikę:

 • Skakanie na trampolinie nie obciąża stawów i kręgosłupa w tym zakresie, co podskoki na twardym podłożu.
 • Jednak podczas skakania na trampolinie można upaść, dlatego dla osób o niższej sprawności polecane są trampoliny z uchwytem.

Ćwiczenia na trampolinie są łatwe przyjemne. Można je polecić:

 • Dzieciom i młodzieży – dla tej grupy użytkowników szczególnie atrakcyjne wydają się trampoliny ogrodowe, które także można użytkować podczas ćwiczeń fitness. Do trampolin tego typu warto wybrać odpowiednią siatkę ochronną.
 • Dorosłym – ćwiczenia na trampolinie mogą być alternatywą dla skakania na skakance i innego typu aktywności fizycznej. Użytkowanie trampoliny fitness lub ogrodowej to czysta przyjemność.
 • Seniorom – oczywiście tylko pod warunkiem, że nie ma żadnych przeciwskazań. Najbezpieczniejsze będą modele z uchwytem, który zapobiegnie upadkom w razie utraty równowagi.

Jaka trampolina fitness będzie najlepsza?

Oferta trampolin do ćwiczeń jest szeroka i zróżnicowana, a szczególnie wówczas, gdy w grę wchodzi także zakup modelu ogrodowego. Do wyboru mamy:

 • Trampoliny fitness z uchwytem – prosta, lekka i niezawodna konstrukcja. Taką trampolinę można użytkować w pomieszczeniu lub, jeśli jest do tego przystosowana, także na zewnątrz. Trampolina z uchwytem to bezpieczne i wygodne rozwiązanie dla dorosłych użytkowników, którzy zamierzają na niej trenować fitness. Dla dzieci polecane są wyłącznie modele ogrodowe z wysoką siatką zabezpieczającą.
 • Trampoliny fitness z barierką – to również trampolina z uchwytem, ale w formie barierki. umożliwia nieco inny chwyt, ale generalnie jest porównywalna pod względem komfortu użytkowania do trampolin z uchwytem.
 • Trampoliny ogrodowe fitnessrozwiązanie idealne dla domów z ogrodem, ale wyłącznie do użytku sezonowego. Trampoliny tego typu powinny zostać zabezpieczone i odpowiednio osadzone w podłożu. Mogą być użytkowane przez dzieci i młodzież, a także przez dorosłych.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze trampoliny fitness?

Wybór sprzętów do fitnessu warto poprzedzić dokładnym rozeznaniem się w ofercie. Warto przejrzeć polecane modele, a informacje tego typu można znaleźć w zestawieniach typu: ranking trampolin fitness. Przed zakupem warto jeszcze zwrócić uwagę na kilka kluczowych detali:

 • Marka – zdecydowanie lepszą opcją jest wybór trampoliny jednej z marek, które są cenione właśnie jako producent trampolin, o czym mogą świadczyć pozytywne opinie i recenzje oraz wysokie miejsce w rankingach.
 • Cena – choć bywa kluczowa, to zawsze warto analizować stosunek ceny do jakości i do oferowanych rozwiązań.
 • Przeznaczenie – część trampolin to typowe konstrukcje ogrodowe dla dzieci, a inne są zaprojektowane z myślą o ćwiczeniach fitness w pomieszczeniu.
 • Średnica trampoliny – to ważne, gdy dysponuje się ograniczoną przestrzenią.
 • Wysokość od podłoża – ten parametr jest bardzo istotny w przypadku trampolin użytkowanych wewnątrz budynków lub pod jakimś wysokim zadaszeniem.
 • Maksymalne obciążenie – to parametr kluczowy i nie należy go przekraczać.

Ćwiczenia na trampolinie fitness to świetna zabawa, relaks i sposób na lepszą sylwetkę. To także sposób na dostarczenie sobie sporej dawki ruchu i energii. Ćwiczenia na trampolinie są nietypowe, bardzo atrakcyjne i ciekawe. Jeśli tylko możemy sobie pozwolić na sprzęt tego typu, to z pewnością nie pożałujemy jego zakupu. 

 

Materiał zewnętrzny

Moda, zdrowie, uroda, informacje z kraju i ze świata, podróże. Zrelaksuj się z naszym portalem, bądź na bieząco z najnowszymi informacjami.

>> WSPÓŁPRACA <<

Jeżeli chcesz opublikować ciekawą treść, dać poznać swoją markę klientom, zapraszamy do kontaktu z naszą redakcją. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Przypominamy, że prócz artykułów dajemy możliwość umieszczenia banneru reklamowego w sekcjach naszego portalu. 

MAIL: kontakt@bagstyle.pl