Jakie zagrożenia czekają na Sri-Lance?

Jakie zagrożenia czekają na Sri-Lance?

Marzy Ci się Sri Lanka? Wyjazd do tego kraju to świetny pomysł, jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z poznawaniem Azji. Egzotyka, malownicze krajobrazy, wspaniała przyroda, a do tego znakomicie rozwinięta infrastruktura turystyczna – taka właśnie jest Sri Lanka. Zagrożenia? Nie jest to miejsce niebezpieczne, warto jednak pamiętać o kilku zasadach, które dotyczą większości podróży do egzotycznych państw.

Dlatego przed wyjazdem na Sri Lankę dobrze jest zapoznać się z przewodnikami, poszukać ciekawych blogów podróżniczych, bo tam znajdziemy wiele aktualnych i praktycznych informacji, a także posłuchać opinii ekspertów, którzy bez mitów opowiedzą o tym, jaka naprawdę jest Sri Lanka.

 

Jakie zagrożenia czyhają na turystów w tym kraju? Z reguły jest to kraj bezpieczny, od czasu zakończenia wojny domowej w 2009 roku nie ma tu większych konfliktów czy niepokojów. Należy jednak unikać północno-wschodnich obszarów z takimi miastami jak Manna, Mulattivu, Vavuniya i Jaffa. Nadal są tam tereny niedostępne, bo mogą znajdować się na nich miny, pozostałość po niedawnym konflikcie” – zdradza w rozmowie ekspert z serwisu http://phontour.pl/a/kukv,praktyczny-poradnik-co-warto-wiedziec-przed-wyjazdem-sri-lanki i dodaje, że obecnie nie ma w tym kraju zwiększonego ryzyka ataku terrorystycznego.

Warto natomiast pamiętać o zwyczajnych, zdroworozsądkowych zasadach. Przede wszystkim w postępowaniu z Oceanem. Najczęściej spotykane wypadki dotyczące turystów mają miejsce właśnie w wodzie. Utonięcia często są efektem niefrasobliwości turystów, którzy przeceniają swoje możliwości. Koniecznie też pamiętajmy o nadrzędnej zasadzie – kąpiel w morzu i oceanie jest bezpieczna tylko, gdy jesteśmy całkowicie trzeźwi. Relaks na plaży przy drinkach z palemką wyklucza więc morskie szaleństwa. Nie mamy natomiast wpływu na pojawienie się Tsunami. Na Sri Lance istnieje jednak system skutecznego ostrzegania o tym zjawisku, trzeba się jedynie stosować do komunikatów, a także do poleceń służb oraz personelu, jeśli znajdujemy się pod jego opieką.

Kolejne niebezpieczeństwo, jakiego obawiają się turyści na to choroby zakaźne. Jeśli więc w planach wakacyjnych pojawia się Sri Lanka, podróż powinna być poprzedzona szczepieniami. W przypadku tego państwa wystarczy zestaw podstawowy: tężec, błonica, wirusowe zapalenie typu A i B i dur brzuszny. Sporym zagrożeniem mogą też być komary, które nie tylko swoją uciążliwością potrafią zepsuć urokliwe chwile, ale też mogą przenosić bardzo niebezpieczne japońskie zapalenie mózgu – chorobę tym groźniejszą, że przebiegającą w wielu przypadkach bezobjawowo, choć może być ona śmiertelna. Dlatego przed wyjazdem na Sri Lankę warto zaszczepić się przeciwko tej chorobie. Nie musimy natomiast obawiać się malarii. Oczywiście niezależnie od tego warto pamiętać o tym, by zabrać ze sobą repelenty – środki chroniące przed ukąszeniami owadów, a także coś, co łagodzi podrażnienia po ukąszeniu. Dobrze też mieć ze sobą wapno, które łagodzi objawy alergiczne.

Kolejne zagrożenie, z jakim możemy zetknąć się na Sri Lance to woda, która nie nadaje się do picia. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie kilku zasad – wodę pijemy wyłącznie butelkowaną, sprawdzając, czy opakowanie nie było naruszone. W przypadku wrzątku dbamy o to, by widzieć, że woda istotnie została przegotowana. Unikajmy też napojów z lodem, bo często jest on robiony z surowej wody i może być przyczyną poważnego zatrucia. Wody butelkowanej dobrze też używać do płukania zębów po myciu.

Ostrożność należy zachować także przy posiłkach. Krajach azjatyckich bardzo popularne jest kupowanie od przydrożnych sprzedawców i zwykle jest to jedzenie niedrogie, smaczne i bezpieczne. Unikajmy jednak kupowania w takich miejscach lodów czy ciastek z kremem. Zawsze też warto jeść tam, gdzie lokalni mieszkańcy.

Moda, zdrowie, uroda, informacje z kraju i ze świata, podróże. Zrelaksuj się z naszym portalem, bądź na bieząco z najnowszymi informacjami.

>> WSPÓŁPRACA <<

Jeżeli chcesz opublikować ciekawą treść, dać poznać swoją markę klientom, zapraszamy do kontaktu z naszą redakcją. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Przypominamy, że prócz artykułów dajemy możliwość umieszczenia banneru reklamowego w sekcjach naszego portalu. 

MAIL: kontakt@bagstyle.pl