Karboksyterapia - odmładzający dwutlenek węgla

Karboksyterapia - odmładzający dwutlenek węgla

W bogatym repertuarze medycyny estetycznej można wskazać zabiegi, które pomagają poradzić sobie z wieloma często występującymi problemami. Wśród nich jest karboksyterapia - leczenie dwutlenkiem węgla podawanym w formie iniekcji pod skórę. Odpowiednio zastosowana karboksyterapia, oprócz poprawy stanu skóry, może wspomóc także leczenie niektórych chorób. Na czym polega ten zabieg, jak się go wykonuje i kiedy warto go przeprowadzić?

Karboksyterapia - hit czy kit?

Sedno skuteczności karboksyterapii stanowi zjawisko neowaskularyzacji. Termin ten oznacza tworzenie się nowych sieci naczyń krwionośnych. Za pomocą tego zabiegu stymuluje się istniejące naczynia do rozszerzenia. Rozchodzący się pod skórą dwutlenek węgla aktywuje czynnik wzrostu naczyń VEGF.  W miejscu, w które podany został dwutlenek węgla przyspiesza mikrokrążenie, tkanki stają się odżywione i trafia do nich więcej tlenu. Co więcej, dwutlenek węgla rozpoczyna proces lipolizy i pozwala rozbijać złogi tłuszczowe, a także, poprzez wywołanie niegroźnego stanu zapalnego, stymuluje produkcję kolagenu - białka odpowiedzialnego za elastyczność i jędrność skóry.

Wstrzykiwanie dwutlenku węgla pod skórę praktykuje się w medycynie już od lat 30. XX wieku. Początkowo był to zabieg, którym poprawiano stan zdrowia pacjentów z niewydolnością żylną. Dopiero od niedawna lekarze korzystają także z całej gamy dobrodziejstw medycznego dwutlenku węgla po to, by poprawiać wygląd skóry i całego ciała.

Karboksyterapia - wskazania

Karboksyterapię stosuje się zarówno w terapii schorzeń, jak i medycynie estetycznej. Wskazania do wykonania zabiegu mogą więc być kosmetyczne lub medyczne. Zobacz więcej szczegółów na: https://klinikamurano.com/oferta_karboksyterapia-cdt-evolution_237.html

Wskazania kosmetyczne:

- zmarszczki,
- cienie pod oczami,
- cellulit,
- nagromadzenie tkanki tłuszczowej,
- zwiotczenie i utrata elastyczności skóry,
- rozstępy i blizny,
- rozszerzone naczynka,
- podwójny podbródek,
- opadające powieki i poduszeczki tłuszczowe pod powiekami,
- zniszczona skóra dłoni i stóp,
- wypadanie włosów.

Wskazania medyczne:

- niewydolność żylna,
- zespół Raynauda,
- uporczywe skurcze kończyn,
- zaburzenia krążenia,
- rany, które trudno się goją.

karboksyterapia efekty

Karboksyterapia - przebieg zabiegu

Długość trwania zabiegu karboksyterapii zależy od miejsca na ciele - zwykle trwa ona od 5 do 30 minut. Dwutlenek węgla można wstrzyknąć niemal wszędzie - od twarzy, poprzez dłonie, aż po stopy. Od miejsca zabiegu zależy także zużycie medycznego gazu. Lekarz lub inna wykwalifikowana osoba wstrzykuje dwutlenek węgla pod skórę cienką igłą, umiejscowioną w aparacie regulującym jego ilość, temperaturę i siłę przepływu. Odczucia podczas zabiegu można porównać do zwykłego zastrzyku - podaniu gazu towarzyszy ukłucie, a następnie poczucie rozpychania i lekki ból. Karboksyterapia nie należy więc do zabiegów przyjemnych. Jest za to bardzo skuteczna.

Niektóre dolegliwości i defekty kosmetyczne wymagają tylko jednorazowego podania dwutlenku węgla, a inne, na przykład spłycanie większych blizn lub rozbijanie tkanki tłuszczowej, to kwestia 8-10 powtórek w odstępach tygodniowych.

Karboksyterapia - efekty

Karboksyterapia stosowana w celach kosmetycznych poprawia znacznie jędrność i elastyczność skóry. Poprzez produkcję kolagenu wzmacnia strukturę tkanek łącznych oraz odżywia, stymulując wzrost ilości sieci naczyń włosowatych. Pozwala także pozbyć się złogów tkanki tłuszczowej, występującej na przykład w postaci cellulitu. Stymuluje wzrost włosów, spłyca rozstępy i blizny. Działanie zabiegu jest więc wszechstronne - może poprawić wygląd skóry, ale także całej sylwetki, wspomagając dietę i wysiłek fizyczny.

Karboksyterapia - przeciwwskazania

Choć zalety terapii dwutlenkiem węgla są bardzo liczne, metoda ta nie jest wskazania w kilku sytuacjach. Na karboksyterapię nie powinny się decydować osoby:

- z niewydolnością serca, płuc, nerek,
- z epilepsją,
- z niekontrolowaną cukrzycą,
- z hemofilią,
- w trakcie terapii nowotworu,
- borykające się z problemami z ciśnieniem krwi,
- z opryszczką, stanami zapalnymi skóry, trądzikiem różowatym,
- w ciąży i karmiące piersią
- przyjmujące na stałe leki przeciwzapalne.

Ze względu na liczne przeciwwskazania, przed zabiegiem przeprowadzony zostaje dokładny wywiad na temat stanu zdrowia.

Moda, zdrowie, uroda, informacje z kraju i ze świata, podróże. Zrelaksuj się z naszym portalem, bądź na bieząco z najnowszymi informacjami.

>> WSPÓŁPRACA <<

Jeżeli chcesz opublikować ciekawą treść, dać poznać swoją markę klientom, zapraszamy do kontaktu z naszą redakcją. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Przypominamy, że prócz artykułów dajemy możliwość umieszczenia banneru reklamowego w sekcjach naszego portalu. 

MAIL: kontakt@bagstyle.pl