Kolczyki – mały, ale istotny element stylizacji, który trzeba umieć dobrać!

Kolczyki – mały, ale istotny element stylizacji, który trzeba umieć dobrać!

Nawet najlepiej dobrana stylizacja może okazać się niepełna, jeśli nie uzupełnimy jej odpowiednimi dodatkami. Idealnym rozwiązaniem w tym przypadku będzie z pewnością wybór właściwej biżuterii.

Elementem biżuteryjnym, który cieszy się największą popularnością wśród większości kobiet są kolczyki. Nic w tym dziwnego. Kolczyki bowiem pasują do większości stylizacji, a umiejętnie dobrane mogą w subtelny sposób podkreślić owal twarzy.

Jak wybrać właściwy kształt kolczyków?

Kolczyki powinny zostać dobrane nie tylko do naszej stylizacji, ale również do okazji, na którą je zakładamy. W przypadku spotkań biznesowych, a także na co dzień do pracy doskonale sprawdzi się dyskretna biżuteria. Najlepiej więc postawić na złote lub srebrne kolczyki, oczywiście wkręcane. Mogą to być również kolczyki z perłami. Należy wystrzegać się mocno zdobionej biżuterii. Kolczyki rzucające się w oczy mogą być natomiast elementem stylizacji podczas wieczornych wyjść. Jeżeli chodzi o dobieranie biżuterii na co dzień, mamy tu już dużą swobodę. Oczywiście również w tym przypadku trzeba zachować umiar i pamiętać, że biżuteria nie może nas przytłoczyć i powinna jedynie podkreślać nasz wygląd i nie odgrywać dominującej roli.

Podczas dobierania kolczyków należy mieć również to uwadze to, że powinny być dopasowane do kształtu naszej twarzy. Posiadaczki owalnej twarzy będą doskonale wyglądać w kolczykach o trójkątnym lub kwadratowym kształcie. Twarz trójkątna świetnie będzie się prezentować z niewielkimi wkręcanymi kolczykami, które sprawią, że optycznie twarz będzie wyglądać na pełniejszą. Natomiast w przypadku twarzy kwadratowej należy wybierać kolczyki o owalnych kształtach, dzięki czemu uda się złagodzić jej rysy.

Kolczyki ślubne – na jakie postawić?

Stylizacja ślubna to nie tylko wymarzona i długo poszukiwana idealna suknia. Równie ważne są odpowiednie dodatki w postaci biżuterii. Kolczyki ślubne powinny być dopasowane do sukienki oraz fryzury. Jeśli decydujemy się na warkocz, możemy postawić na wyraziste kolczyki, które podkreślą charakter ślubnej stylizacji. W tym przypadku warto jednak zrezygnować z welonu, ponieważ za dużo elementów ślubnego stroju może spowodować zbyt wielki chaos. Delikatne wkręcane kolczyki, najlepiej z perłami, będą z kolei bardzo dobrze wyglądać przy koku, a także lekko upiętych włosach. Natomiast decydując się na rozpuszczone włosy, możemy z powodzeniem wybrać długie, wiszące kolczyki. Taki rodzaj kolczyków ślubnych doskonale sprawdzi się również wtedy, gdy decydujemy się na suknię z dekoltem. Warto również pamiętać o tym, że kolczyki ślubne muszą pasować do pozostałych elementów biżuterii zakładanej w tym szczególnym dniu. Jeśli decydujemy się na założenie oprócz kolczyków również łańcuszka, w tym przypadku kolczyki powinny być niewielkie. Natomiast bardziej wyraziste można założyć wtedy, gdy są one jedynym elementem biżuterii.

 

Materiał zewnętrzny

Moda, zdrowie, uroda, informacje z kraju i ze świata, podróże. Zrelaksuj się z naszym portalem, bądź na bieząco z najnowszymi informacjami.

>> WSPÓŁPRACA <<

Jeżeli chcesz opublikować ciekawą treść, dać poznać swoją markę klientom, zapraszamy do kontaktu z naszą redakcją. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Przypominamy, że prócz artykułów dajemy możliwość umieszczenia banneru reklamowego w sekcjach naszego portalu. 

MAIL: kontakt@bagstyle.pl

 

Warto zobaczyć