Konsolety fryzjerskie - jak wybrać tę właściwą?

Konsolety fryzjerskie - jak wybrać tę właściwą?

Kobiety uwielbiają regularnie odwiedzać swoich fryzjerów. Takie wizyty są dla nich świetną odskocznią od codziennych obowiązków, a fakt, iż mogą zadbać o swoją urodę i oddać się w ręce profesjonalisty, jest dla nich bardzo ważny. Ale obecnie, również coraz większa liczba mężczyzn docenia czas spędzony w salonie fryzjerskim lub u barbera.

Należy przy tym pamiętać, że wybór miejsca, w którym klienci korzystają z tego typu usług, zwykle nie jest przypadkowy. Dzisiaj, liczą się bowiem już nie tylko umiejętności i doświadczenie fryzjerów, ale także wyposażenie konkretnego salonu. Warto o tym pamiętać wybierając chociażby konsolety fryzjerskie, które staną się jednym z najważniejszych elementów naszego salonu.

Konsolety fryzjerskie - rodzaje

Jak można się domyślić, wybór sprzętów i urządzeń przeznaczonych dla fryzjerów, jest obecnie naprawdę duży. Możemy przebierać pomiędzy ofertami najróżniejszych firm, ale w każdym przypadku musimy pamiętać, aby stawiać na najwyższą jakość kupowanych przez nas produktów.  Przykładem mogą być tu chociażby konsolety fryzjerskie Ayala, które cieszą się dużą renomą pośród właścicieli salonów.

Jakiego rodzaju konsolety możemy zatem zainstalować w swoim salonie? Wyróżnia się dwa podstawowe typy, do których należą konsolety wyspowe oraz wiszące. To, które z nich będą lepszym rozwiązaniem zależy zarówno od naszych osobistych upodobań i wizji wystroju wnętrz salonu, jak i od przestrzeni jaką dysponujemy.

Jeśli chodzi o konsolety wyspowe, zazwyczaj wybierają je fryzjerzy, którzy mają do zagospodarowania przestronne pomieszczenia. W takich miejscach często nie ma możliwości powieszenia tego typu elementów na ścianach, w związku z czym konsolety wyspowe wydają się być najbardziej praktycznym rozwiązaniem.

Z kolei konsolety wiszące, idealnie nadają się do małych salonów, w których ze względu na brak wolnej przestrzeni, wszystkie możliwe elementy są umieszczane na ścianach właśnie.

konsoleta fryzjerska

Źródło: http://ayala.com.pl/produkty/konsolety-fryzjerskie/

Konsolety fryzjerskie - z czego powinny się składać?

Wielu fryzjerów, którzy decydują się na zakup konsolety, wybiera te posiadające pełne wyposażenie. Chodzi tutaj przede wszystkim o niezwykle przydatne półki, na których można umieścić wszystkie niezbędne podczas pracy produkty czy akcesoria. Oprócz tego, dobrze jeśli konsoleta posiada wbudowane gniazda elektryczne, do których można podpiąć takie urządzenia jak chociażby suszarka czy prostownica. Wiele modeli jest także wyposażonych w podnóżki, które jak wiadomo są niezbędne, by zapewnić klientom pełen komfort.

Jeśli jednak spodoba nam się konsoleta, która nie posiada takich udogodnień, nie musimy się martwić. Wystarczy, że zadbamy o to, by gniazdka znalazły się w odpowiednim miejscu w ścianie i dobierzemy pasujące do naszej konsolety, półki lub szafki i podnóżek. Jest to może nieco bardziej kłopotliwe, ale z pewnością możliwe. Najważniejsze przecież, aby wystrój wnętrz salonu zgadzał się z naszą wizją.

Konsolety fryzjerskie - gdzie je kupić?

Tak naprawdę, pasujących do naszych indywidualnych upodobań konsolet i innych sprzętów niezbędnych w salonie fryzjerskim, możemy szukać w sklepach i hurtowniach branżowych. Jeśli jednak nie mamy czasu albo ochoty na tego typu wycieczki, warto skorzystać z możliwości jakie daje nam dzisiaj internet. Wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarkę odpowiednie hasło, a z pewnością szybko znajdziemy potrzebne nam strony.

Jeśli na przykład, interesują nas konsolety fryzjerskie Ayala, możemy wejść na stronę producenta i przejrzeć produkty oferowane aktualnie przez tę markę. Spokojnie, w zaciszu domowym, możemy zapoznać się z poszczególnymi produktami, wybrać te, które nas interesują i dopiero wtedy udać się do salonu stacjonarnego. Z pewnością zaoszczędzi nam to mnóstwo czasu i nerwów, a tych jak wiadomo jest sporo podczas urządzania własnego salonu fryzjerskiego.

Moda, zdrowie, uroda, informacje z kraju i ze świata, podróże. Zrelaksuj się z naszym portalem, bądź na bieząco z najnowszymi informacjami.

>> WSPÓŁPRACA <<

Jeżeli chcesz opublikować ciekawą treść, dać poznać swoją markę klientom, zapraszamy do kontaktu z naszą redakcją. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Przypominamy, że prócz artykułów dajemy możliwość umieszczenia banneru reklamowego w sekcjach naszego portalu. 

MAIL: kontakt@bagstyle.pl

 

Warto zobaczyć