Kupowanie przez internet: jak dobrać odpowiedni rozmiar biustonosza?

Kupowanie przez internet: jak dobrać odpowiedni rozmiar biustonosza?

Odpowiednia bielizna jest jak druga skóra. Powinna być idealnie dopasowana, dobrana rozmiarem i kształtem. Właściwy biustonosz nada naszej sylwetce pożądanych kształtów i uchroni przed bólami kręgosłupa. Jednak zakupy w sieci mogą być nie lada wyzwaniem!

Większość z nas lubi robić zakupy przez internet. Jest to dość wygodny sposób, który pozwala nam oszczędzić czas i pieniądze. Siedząc wygodnie w fotelu, możemy przeglądać oferty i porównywać interesujące nas produkty. Zakup pewnych części garderoby nie jest jednak łatwym zadaniem. Jak wybrać biustonosz w odpowiednim rozmiarze? Jak dokonać prawidłowego pomiaru obwodu pod biustem?

Przy wyborze idealnego biustonosza najistotniejsze są właściwie pobrane wymiary. Aby wybrać odpowiedni rozmiar, musimy dobrze znać nasze ciało. Nie powinniśmy sugerować się danymi z metki naszego starego stanika. Najlepszym rozwiązaniem jest poproszenie kogoś o pobranie naszych wymiarów przy użyciu centymetra krawieckiego. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że wybrana przez nas bielizna będzie dopasowana i wygodna. Miarkę najlepiej jest poprowadzić dookoła klatki piersiowej, tuż pod biustem. Upewnijmy się, że przylega dokładnie do ciała. Wynik zaokrąglamy zawsze w dół, do pięciu. Jeśli otrzymamy wynik 77 cm, to powinniśmy poszukać stanika o obwodzie 75 cm, jeśli 83, to 80 itd. To pozwoli uniknąć nam zakupu biustonosza o zbyt luźnym obwodzie. Nowy biustonosz powinno się zapinać na ostatnią haftkę, gdyż z czasem traci on swoją elastyczność, a w ten sposób przedłużymy czas jego użytkowania.

Jak powinno się mierzyć obwód w biuście?

Najważniejsze to ustalić wielkość naszych piersi. Ta wiedza posłuży nam do wyboru rozmiaru miseczki. Centymetr najlepiej jest poprowadzić na wysokości brodawek, w najszerszym miejscu. Ważne, by nie zaciskać taśmy, powinna luźno przebiegać. Zwróćmy uwagę, by biustonosz dokładnie przylegał do naszego ciała, ale nie powodował wypadania piersi u góry. Kolejny krok to obliczenie różnicy między obwodami i porównanie wyniku z tabelą rozmiarów podaną przez producenta.

Wygodny stanik

Tabele z rozmiarami producenta

Robiąc zakupy w internecie, powinniśmy podchodzić do każdej transakcji w sposób indywidualny. Warto dokładnie zapoznać się z opisem przedmiotów i przejrzeć szczegółowo wszystkie informacje o sprzedawcy. Przy zakupie stanika należy odnieść się do tabeli rozmiarów podanej przez danego producenta. Producenci wypuszczają na rynek modele biustonoszy często znacznie różniące się od siebie, choć są one określone tym samym oznaczeniem. Należy odszukać w zestawieniu pomiary, których dokonaliśmy.

Jak dobrze dobrać fason biustonosza?

W prawidłowym wyborze stanika potrzebne są nam nie tylko same wymiary, ale też odpowiedni fason. Materiał, kształt miseczek, wielkość i rodzaj wypełnienia to wszystko wpływa na to, jak biustonosz wygląda i jak się w nim czujemy. Jędrne i drobne piersi wyglądają korzystnie w push-upach i stanikach typu soft, których z kolei powinny unikać kobiety z dużym biustem. Takie panie powinny wybierać semi-softy i biustonosze z szerokimi ramiączkami. 

Przy wyborze stanika powinniśmy brać pod uwagę jednak nie tylko wielkość piersi i swoje wymiary, ale też ubrania, jakie będziemy zakładać na wierzch. Inny biustonosz założymy pod koszulkę, a inny pod sukienkę z dużym dekoltem.

Moda, zdrowie, uroda, informacje z kraju i ze świata, podróże. Zrelaksuj się z naszym portalem, bądź na bieząco z najnowszymi informacjami.

>> WSPÓŁPRACA <<

Jeżeli chcesz opublikować ciekawą treść, dać poznać swoją markę klientom, zapraszamy do kontaktu z naszą redakcją. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Przypominamy, że prócz artykułów dajemy możliwość umieszczenia banneru reklamowego w sekcjach naszego portalu. 

MAIL: kontakt@bagstyle.pl

 

Warto zobaczyć