Letni makijaż bez ciężkiego podkładu

Letni makijaż bez ciężkiego podkładu

Wysokie temperatury i mocne słońce nie są sprzymierzeńcami stosowania mocnego makijażu dziennego. Latem warto zamienić ciężkie i mocno kryjące podkłady na ich lżejsze odpowiedniki. Jakie kosmetyki wybrać?

Podkład o lżejszej konsystencji i właściwościach pielęgnacyjnych

Cera z niedoskonałościami i przebarwieniami wymaga mocniejszego krycia, ale można je sobie zapewnić nie tylko przy pomocy ciężkich, gęstych podkładów, które latem zupełnie się nie sprawdzą. Znacznie lepszą opcją jest zmiana tych kosmetyków na ich lżejsze odpowiedniki.

Jednym z podkładów, które można uznać za lekkie i oferujące działanie pielęgnacyjne, jest Healthy Mix marki Bourjois. To kosmetyk o odświeżonej, jeszcze doskonalszej formule, który nie tylko ujednolici koloryt cery i zamaskuje drobne niedoskonałości, ale również nawilży skórę, wygładzi ją i wzbogaci o wiele witamin i minerałów. Jeśli chodzi o podkład Bourjois Healthy Mix, kolory są bardzo dobrze dopasowane do dominujących odcieni skóry. Można wybierać spośród sześciu różnych odcieni. Do bardzo jasnej skóry polecany jest odcień 51 (Light Vanilla) lub 52 (Vanilla), do cery o średnim odcieniu można wybrać kolor 53 lub 54, a do ciemniejszej skóry polecane są kolory 55 i 56.

Zamiast podkładu – krem BB lub CC

Ostatnimi czasy na popularności zyskują o wiele lżejsze sposoby ujednolicania kolorytu cery. Alternatywą dla klasycznych podkładów są kremy BB i CC. Za wzrostem zainteresowania kosmetykami tego typu stoi zarówno ich wysoka skuteczność, jak również wielofunkcyjne działanie. Jak sama nazwa wskazuje – są to kremy, a więc wykazują nie tylko działanie kryjące i ujednolicające, ale również pielęgnacyjne.

Oferta kremów BB i CC jest niezwykle szeroka i mocno zróżnicowana. By łatwiej zorientować się, które z nich są faktycznie godne uwagi, warto odwiedzić zestawienia typu: kremy CC ranking i skupić się na tych propozycjach, które cieszą się najlepszymi opiniami wśród użytkowników.

Kremy BB i CC różnią się od siebie i dlatego warto zwracać uwagę na ich oznaczenia. Kremy BB mają za zadanie głównie korygować koloryt cery i go ujednolicać, a jednocześnie pielęgnować cerę (dostępne są warianty do cery suchej, tłustej, mieszanej, trądzikowej, z filtrem UV i wiele innych). Kremy CC są nieco bardziej precyzyjne i mają wyższy poziom krycia, dlatego są polecane szczególnie tym osobom, które mają liczne przebarwienia i niedoskonałości cery.

Bez względu na to, czy zdecydujemy się wymienić zimowy, ciężki i gęsty podkład na krem BB, CC czy na lekki podkład, warto pamiętać o tym, że latem skóra jest nieco ciemniejsza, a to powoduje, że warto kupić odrobinę ciemniejszy odcień niż zwykle. By uzyskać trwalszy makijaż, który będzie odporny na wysokie temperatury, warto również sięgnąć po odpowiedni krem i wykończyć makijaż lekkim pudrem utrwalającym (na przykład transparentnym pudrem ryżowym).

 

Materiał zewnętrzny

Moda, zdrowie, uroda, informacje z kraju i ze świata, podróże. Zrelaksuj się z naszym portalem, bądź na bieząco z najnowszymi informacjami.

>> WSPÓŁPRACA <<

Jeżeli chcesz opublikować ciekawą treść, dać poznać swoją markę klientom, zapraszamy do kontaktu z naszą redakcją. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Przypominamy, że prócz artykułów dajemy możliwość umieszczenia banneru reklamowego w sekcjach naszego portalu. 

MAIL: kontakt@bagstyle.pl