Nie tylko komfortowe apartamenty: Mielno – noclegi nad morzem wśród pięknej przyrody

Nie tylko komfortowe apartamenty: Mielno – noclegi nad morzem wśród pięknej przyrody

​Apartamenty nad morzem to świetna propozycja na każdą porę roku – ale które miejsce wybrać? Doskonale rozwinięta infrastruktura turystyczna, wyjątkowe położenie między morzem a jeziorem oraz mnóstwo możliwości obcowania z piękną nadmorską przyrodą – to tylko kilka głównych walorów, jakimi może pochwalić się Mielno. Noclegi w tym niewielkim miasteczku to ciekawy pomysł na urlop – na pewno się nie zawiedziesz!

Apartamenty Mielno – noclegi w znanym polskim kurorcie

Mielno prawa miejskie uzyskało niedawno, bo dopiero w 2017 r. Wcześniej była to duża wieś. Jej nazwa pochodzi od słowa „mielizna” oraz kaszubskiego określenia „miałki”, czyli „płytki”. Położona w powiecie koszalińskim, nad Morzem Bałtyckim i jeziorem Jamno, od lat cieszyła się ogromną popularnością wśród turystów spragnionych wypoczynku nad polskim morzem. W 2017 r. Mielno wchłonęło jednak pobliskie Unieście oraz Barnowo i formalnie stało się miastem.

Jako znany nadmorski kurort Mielno posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną, umożliwiającą beztroski, przyjemny wypoczynek nad brzegiem morza. Bez problemu znaleźć tam można smażalnie ryb, restauracje i kawiarnie, kwatery prywatne, gospodarstwa agroturystyczne i komfortowe apartamenty. Mielno pod tym względem nie ustępuje większym nadbałtyckim miastom. Takie miejsca noclegowe jak Enklawa, Mielno Zachód Słońca, Rezydencka Park Rodzinna II czy Jantaris spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów.

Noclegi w Mielnie to ciekawy pomysł dla osób, które chcą spędzić urlop w otoczeniu przyrody, spacerując, pływając łódką czy jeżdżąc na rowerze. Możliwości aktywnego wypoczynku jest tam mnóstwo!

Mielno – noclegi blisko morza czy jeziora?

Gdy uda się już znaleźć idealne apartamenty Mielno na wynajem, warto wygospodarować czas na pobyt zarówno nad morzem, jak i nad jeziorem – w obu tych miejscach warunki do odpoczynku są znakomite! Plaża w Mielnie zalicza się do ścisłej krajowej czołówki. Jest szeroka, piaszczysta (choć w niektórych miejscach drobny piasek ustępuje miejsca większym kamykom), oddzielona od lądu pasem lasu. Na plażę prowadzi kilka zejść i zjazdów dla wózków, a w sezonie funkcjonuje tam strzeżone kąpielisko.

Na terenie Mielna znajduje się również jezioro Jamno – o średniej głębokości 1,4 metra. Powstało ono z dawnej morskiej zatoki. Jest połączone z morzem kanałem o nazwie Jamieński Nurt, uchodzą do niego dwie rzeki: Uniesta i Dzierżęcinka. Pobyt nad jeziorem docenią miłośnicy obserwowania wodnego ptactwa oraz wędkowania – po uzyskaniu stosownego pozwolenia można tam łowić m.in. leszcze, sandacze, szczupaki, liny, karasie i okonie. Wokół jeziora funkcjonuje kilka wypożyczalni sprzętu wodnego, a także przystań jachtowa.

Noclegi Mielno – apartamenty przy plaży i blisko pięknej przyrody

Decydując się na noclegi w Mielnie, nie można zapominać, że miasto położone jest w naprawdę przepięknej okolicy, pełnej uroczych zakątków, bujnie kwitnących łąk i zachęcających do spacerów lasów. Apartamenty Mielno pozwolą Ci wybrać się m.in. na przechadzkę Lipową Aleją. Jest to główna droga łącząca Mielno z Mielenkiem, biegnąca przez szpaler gęsto rosnących lip, wśród których są okazy liczące ponad 150 lat. Zgodnie z decyzją wojewódzkiego konserwatora przyrody, od 2014 r. Aleja Lipowa ma status pomnika przyrody i jest chroniona prawnie.

Apartamenty nad morzem w Mielnie to również dobra baza wypadowa do odwiedzenia ogrodu botanicznego położonego w nieodległej Niegoszczy. Dzięki staraniom mieleńskiej Fundacji Regnum vegetabile w 2018 r. na całkowicie opuszczonym gruncie rolnym powstał mający ponad 2 hektary powierzchni ogród, w którym obejrzeć można kilka tysięcy gatunków i odmian roślin: ozdobnych, uprawnych, dzikich i użytkowych. Cyklicznie odbywają się tam również edukacyjne prelekcje, warsztaty, spotkania i inne przedsięwzięcia mające propagować wiedzę dotyczącą przyrody.

Tanie noclegi Mielno – miasto dla aktywnych!

Przystępne cenowo, komfortowe apartamenty Mielno pozwolą Ci spędzić urlop także aktywnie! Na terenie całej gminy brać można udział w tzw. questach, czyli grach terenowych przygotowanych przez lokalną organizacją turystyczną „Ekowspólnota”. Wystarczy w tym celu zainstalować aplikację mobilną i podążać wskazywaną przez nią trasą, odkrywać miejsca, wykonywać zadania itp.

Przez gminę Mielno przebiega czerwony szlak pieszy R9 oraz międzynarodowy szlak rowerowy R10. Jest to doskonała trasa do odkrywania tajemnic całego regionu. Wędrując lub jeżdżąc rowerem, można odwiedzić m.in. Gąski, Sarbinowo, Unieście, Łazy, Dąbki oraz Bobolin. Ciekawym miejscem jest także ścieżka edukacyjna nad Jamnem, prowadząca przez dawny teren zrekultywowanego składowiska odpadów. Obecnie jest to nowoczesny park z utwardzonymi ścieżkami, ławkami i tablicami edukacyjnymi.

Jak widać jest wiele powodów, by odwiedzić Mielno. Apartamenty w tym niewielkim, ale ładnym i zadbanym miasteczku to doskonała propozycja dla osób aktywnych, ceniących kontakt z przyrodą i różnorodne formy wypoczynku. Noclegi nad morzem to zawsze strzał w dziesiątkę!

Moda, zdrowie, uroda, informacje z kraju i ze świata, podróże. Zrelaksuj się z naszym portalem, bądź na bieząco z najnowszymi informacjami.

>> WSPÓŁPRACA <<

Jeżeli chcesz opublikować ciekawą treść, dać poznać swoją markę klientom, zapraszamy do kontaktu z naszą redakcją. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Przypominamy, że prócz artykułów dajemy możliwość umieszczenia banneru reklamowego w sekcjach naszego portalu. 

MAIL: kontakt@bagstyle.pl