Obrączki ślubne - jakie wybrać?

Obrączki ślubne - jakie wybrać?

Ślub to wyjątkowy dzień w historii każdej pary. Naturalnie staramy się dopiąć wszystko na ostatni guzik, od strojów, aż po menu weselne i muzykę. Chcemy, by nasi przyjaciele i rodzina bawili się doskonale i wspominali ten wieczór przez całe lata. Oprócz organizacji samego ślubu i wesela, pozostaje również kwestia wyboru obrączek, które zostaną z nami na długo. Nie muszą to koniecznie być gładkie obrączki z żółtego złota - wybór jest dziś tak ogromny, zarówno w kwestii materiałów, zdobnictwa jak i dodatków, że naprawdę każdy znajdzie wymarzony model. Czym kierować się, wybierając obrączki ślubne w Krakowie, lub w innym dużym mieście charakteryzującym się szerokim wyborem?

Materiał - z czego powinny być zrobione?

Najpopularniejszym metalem, z którego wykonuje się obrączki ślubne, jest złoto w żółtym odcieniu. To bardzo szlachetny i dość drogi metal, który pięknie się prezentuje. Niestety, nie jest bardzo trwały. Wielu osobom nie odpowiada także jego odcień. Rozwiązaniem może być wybór białego złota lub tytanu, o wiele trwalszego niż złoto.

Sporo osób decyduje się także na bardziej ekonomiczną opcję w postaci srebra. Ten metal prezentuje się bardzo ładnie, niestety wykazuje mniejszą odporność na zniszczenia, niż złoto. Szeroki wybór obrączek zarówno ze złota, jak i ze srebra oferuje sklep Roren. Można tam znaleźć zarówno modele bardzo klasyczne i tradycyjne, jak i nowoczesne.

Bardzo oryginalną, nowoczesną, choć niepopularną opcją są też przepiękne obrączki ślubne z kosztownych gatunków drewna, z wprawionymi kamieniami. To wspaniały wybór dla indywidualistów, dla których więź z naturą jest szczególnie istotna.

obrączki

Odpowiedni rozmiar

Bardzo istotną kwestią podczas wyboru obrączek ślubnych jest właściwy dobór rozmiaru. Wizyta obu osób u jubilera jest nieodzowna - zostaną tam wykonane stosowne pomiary, dzięki czemu w trakcie ceremonii na pewno nie okaże się, że obrączki nie mieszczą się na palec lub z niego zsuwają. Rzetelnie wykonany pomiar pozwoli także uniknąć problemu z poszerzaniem lub zwężaniem biżuterii. Warto jednak na wszelki wypadek upewnić się, że jubiler oferuje taką usługę bezpłatnie. Obrączki ślubne w Krakowie to nie tylko duży wybór, to także szereg dodatkowych usług.

Dodatek kamieni szlachetnych

Popularnym dodatkiem do obrączek ślubnych są kamienie szlachetne. Szczególnym powodzeniem cieszą się brylanty. Oczywiście, jest to bardzo drogi dodatek - dlatego niektórzy decydują się na obrączki ślubne z cyrkonią. Niestety, cyrkonie matowieją, kruszą się i rysują w dość krótkim czasie.

Bardzo popularną ozdobą obrączek ślubnych jest także grawer. To nie tylko imiona i data ślubu, ale często także wyszukane wzorki czy cytaty. Pięknie i oryginalnie prezentuje się choćby wzór wykresu EKG, symbolizujący bijące serce. Od pewnego czasu bardziej nowoczesne modele obrączek bywają także ażurowe, wycinane w często dość kunsztowne wzory. Warto rozważyć taką możliwość - niektóre salony jubilerskie oferują usługę samodzielnego projektowania obrączek, oczywiście w konsultacji z wykonawcą.

Moda, zdrowie, uroda, informacje z kraju i ze świata, podróże. Zrelaksuj się z naszym portalem, bądź na bieząco z najnowszymi informacjami.

>> WSPÓŁPRACA <<

Jeżeli chcesz opublikować ciekawą treść, dać poznać swoją markę klientom, zapraszamy do kontaktu z naszą redakcją. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Przypominamy, że prócz artykułów dajemy możliwość umieszczenia banneru reklamowego w sekcjach naszego portalu. 

MAIL: kontakt@bagstyle.pl