Obuwie sportowe jakiego potrzebujesz

Obuwie sportowe jakiego potrzebujesz

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz czy jesteś zapalonym sportowcem, potrzebujesz odpowiedniego obuwia sportowego.

Czy jedna para butów sportowych wystarczy?

Wchodzisz do sklepu sportowego, albo zaglądasz na stronę internetową i widzisz naprawdę duży wybór najróżniejszych butów sportowych. Różnią się przede wszystkim podeszwą. Oczywiście, najwygodniej byłoby po prostu wybrać jedną parę, która przyda nam się w wielu sytuacjach. Jednak, wybierając buty sportowe, należy brać pod uwagę rodzaj uprawianego sportu i to w zależności od niego, dobierać obuwie. W największym skrócie powiedzieć można, że buty sportowe dzielą się na te do biegania i na resztę. Dlatego też, jeśli uprawiamy jogging ale również chodzimy na fitness, przynajmniej dwie pary butów będą nam potrzebne.

Postaw na markowe buty

W przypadku obuwia sportowego, marka ma znaczenie. Warto wybrać producenta, który ma doświadczenie w tworzeniu butów sportowych i stosuje technologie, które mają zapewnić jak największe oparcie stopie i stawom. Nieprawidłowe ułożone i wsparcie stopy podczas ćwiczeń może bowiem doprowadzić do poważnych problemów, nawet w obrębie kolana i biodra. To może skończyć się długotrwałą rehabilitacją. Buty, którym można zaufać to na przykład obuwie Puma.Opływowy kształt wpływa na wygodę noszenia, a wysokogatunkowe tworzywo z jakich są wytwarzane wpływa na wytrzymałość obuwia i chłonność wilgoci. Doskonała technologia zapewnia z kolei odpowiednie wsparcie dla stopy i odciążenie stawów.

Jak dobierać obuwie sportowe

Wybierając buty sportowe, przede wszystkim przyjrzeć się trzeba podeszwie. Do piłki nożnej wybieramy "korki", do biegania buty z podeszwą "wklęsła" w śródstopiu, to treningów fitness i sportów, gdzie ruch odbywa się głównie na boki - obuwie z podeszwą płaską. Obuwie sportowe do biegania posiadają wsparcie na piętę i palce, a więc na te części stopy, które są najbardziej obciążone. Wybierając kształt podeszwy warto mieć też świadomość tego, w jaki sposób układa się nasza stopa. Łatwo to zauważyć na codziennym obuwiu. Jeśli na przykład szybciej ścieramy jakąś część podeszwy, znaczy to, że w tym miejscu większe jest obciążenie. Buty sportowe powinny wspierać takie newralgiczne punkty, żeby nie doszło do kontuzji. Jeśli na przykład ciężar ciała opiera się na zewnętrznej stronie stóp, potrzebujemy butów z elastyczną podeszwą, które zamortyzują ruch. Z kolei, jeśli bardziej obciążona jest wewnętrzna część, szukajmy sztywniejszego obuwia, w których miększy materiał znajduje się tylko z przodu. 

Kolejnym czynnikiem jest waga. Obuwie sportowe powinno być solidnie wykonane, ale jednocześnie lekkie. Co ciekawe, w kupowaniu butów ma znaczenie nawet pora dnia. Po treningu nasze stopy mogą być lekko opuchnięte. Podobnie jest po całodziennym wysiłku. Dlatego, powinno się buty sportowe kupować po południu, nigdy rano. Warto wziąć ze sobą skarpetki treningowe i na nie przymierzyć obuwie. Buty sportowe nie mogą być zbyt przylegające i ciasne, ale jednocześnie muszą trzymać dobrze stopę. Warto pochodzić chwilę w butach i przekonać się jak się w nich czujemy.

Bogata oferta obuwia sportowego dostępna jest na portalu eObuwie. Znaleźć tam można buty wielu marek, dla dorosłych oraz dla dzieci. Z łatwością każdy znajdzie coś dla siebie. 

 

Materiał zewnętrzny

Moda, zdrowie, uroda, informacje z kraju i ze świata, podróże. Zrelaksuj się z naszym portalem, bądź na bieząco z najnowszymi informacjami.

>> WSPÓŁPRACA <<

Jeżeli chcesz opublikować ciekawą treść, dać poznać swoją markę klientom, zapraszamy do kontaktu z naszą redakcją. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Przypominamy, że prócz artykułów dajemy możliwość umieszczenia banneru reklamowego w sekcjach naszego portalu. 

MAIL: kontakt@bagstyle.pl