Oryginalne pierścionki zaręczynowe

Oryginalne pierścionki zaręczynowe

 

Zaręczyny to wydarzenie, które pamięta się do końca życia. Dwójka zakochanych obiecuje sobie dozgonną miłość, składając wyjątkowe przyrzeczenie. W naszej kulturze mężczyzna ofiarowuje wówczas swojej partnerce podarunek w postaci pierścionka zaręczynowego. Włożenie go na palec serdeczny prawej dłoni jest niejako symbolem przyjęcia oświadczyn. Zwykle jest wzbogacony o kamień szlachetny, a najczęściej połyskujący brylant. Coraz częściej do głosu dochodzą jednak oryginalne pierścionki zaręczynowe. Na jaki warto się zdecydować?

Pierścionek zaręczynowy z kolorowym kamieniem szlachetnym

Nie da się ukryć, że pierścionki zaręczynowe z brylantem są najczęstszym wyborem większości mężczyzn. Połączenie szlachetnych odcieni złota lub srebra z błyszczącym, drogocennym i zachwycającym kamieniem szlachetnym tworzy kompozycję ponadczasową. Tego rodzaju biżuteria pasuje dosłownie do wszystkiego, a jej atuty są niekwestionowane. Stanowi jednak tak popularne rozwiązanie, że niekiedy sam pierścionek z kolorowym oczkiem uchodzi już za pomysł nietypowy.

Wybierając oryginalny pierścionek zaręczynowy, warto postawić na barwny kamień szlachetny, którego odcień perfekcyjnie wpisuje się w gust przyszłej narzeczonej. Wśród najpopularniejszych opcji wymienia się między innymi:

  • szafir,
  • szmaragd,
  • ametyst,
  • rubin,
  • tanzanit,
  • czarny diament.

Oryginalny pierścionek zaręczynowy z grawerem

Oryginalność pierścionka zaręczynowego nie musi być widoczna na pierwszy rzut oka. Jest on przecież symbolem, który ma szczególne znaczenie wyłącznie dla pary zakochanych. Można zatem spersonalizować go grawerem na wewnętrznej części. Wówczas będzie jedyny w swoim rodzaju. Co warto tam umieścić? W przeciwieństwie do ślubnej obrączki raczej nie zmieszczą się na nim miłosny aforyzm, sentencja czy po prostu długie zdanie. W tej sytuacji lepiej będzie wygrawerować ważną datę, niewielki symbol, krótkie przyrzeczenie, imię adresatki podarunku lub jego nadawcy. Nie zawsze należy jednak warunkować swój wybór jakimikolwiek sugestiami. Niekiedy pokierowanie się głosem serca to najlepsze rozwiązanie. Wybierając grawer na oryginalny pierścionek zaręczynowy, ogranicza jedynie wyobraźnia i dostępna do zagospodarowania powierzchnia.

Nietypowe techniki jubilerskie i pierścionek na zamówienie

Jeśli chcesz podarować swojej ukochanej podczas zaręczyn naprawdę oryginalny pierścionek, skorzystaj z oferty pracowni jubilerskich, które korzystają z nietypowych technik wytwarzania biżuterii. Specjaliści z bogatym doświadczeniem zrealizują unikalny projekt, którego owocem będzie niepowtarzalny pierścionek zaręczynowy. Jeśli masz na niego swoją wizję, z pewnością pomogą Ci przelać ją na papier, a następnie urzeczywistnić. 

Oferta najlepszych salonów jubilerskich

W poszukiwaniu oryginalnego pierścionka zaręczynowego warto udać się do profesjonalnego salonu jubilerskiego lub skrzętnie przeglądać wirtualne półki u jubilerów online. Co prawda, pojęcie nieszablonowości i unikalności może być pojmowane przez różne osoby zgoła inaczej, ale każdy salon ma w swojej ofercie szereg propozycji, których z pewnością nie można nazwać klasycznymi. Dostęp do bogatego asortymentu i fachowego doradztwa najlepszych specjalistów stanowi gwarancję znalezienia niezwykłego pierścionka zaręczynowego, dzięki któremu doniosłe „tak” wybrzmi z podwójną pomocą. Pamiętaj jedynie, że biżuteria to wciąż jedynie symbol, który nie jest w tym przedsięwzięciu najważniejszy.

Moda, zdrowie, uroda, informacje z kraju i ze świata, podróże. Zrelaksuj się z naszym portalem, bądź na bieząco z najnowszymi informacjami.

>> WSPÓŁPRACA <<

Jeżeli chcesz opublikować ciekawą treść, dać poznać swoją markę klientom, zapraszamy do kontaktu z naszą redakcją. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Przypominamy, że prócz artykułów dajemy możliwość umieszczenia banneru reklamowego w sekcjach naszego portalu. 

MAIL: kontakt@bagstyle.pl