Przygotuj się zimą na wiosenne i letnie wycieczki w góry!

Przygotuj się zimą na wiosenne i letnie wycieczki w góry!

Z różnych powodów wiele osób odpuszcza sobie chodzenie w góry zimą. Jest to spowodowane na przykład tym, że nie posiadają pieniędzy na odpowiedni sprzęt i ubranie, a dzień jest dla nich za krótki. Być może też po prostu nie lubią mrozów. Za to kiedy tylko mocniej zaświeci słońce, spieszą w Tatry, Beskidy czy w Bieszczady. Warto już dzisiaj pomyśleć o swojej kondycji, by potem lekko wejść na szlaki. Co możemy zrobić w tym kierunku zimą?

Treningi cardio na siłowni

Przede wszystkim warto wybrać się na siłownię, taką jak https://cityfit.pl/. Dlaczego? Ponieważ zimą mamy ograniczony dostęp do wszelkiej aktywności na świeżym powietrzu. W dobrze wyposażonym klubie znajdziemy bieżnie, które imitują wchodzenie na szczyty. Możemy wybrać program gdzie będziemy sobie sami dozować nachylenie, jak i skorzystać z tych gotowych. Dzięki temu nasz organizm będzie musiał popracować nad przystosowaniem się do danych warunków (wliczone są tam również zejścia). Ponadto to maszyna „trzyma” nam tempo - nie ma miejsca na odpuszczanie sobie - to świetny sposób na wyrobienie kondycji. Oczywiście dozujmy wysiłek dostosowując go do naszych możliwości.

Treningi cardio mają to do siebie, że zwiększają naszą wytrzymałość. Bardzo przydają się kiedy wiemy, że czeka nas długotrwały wysiłek. Musimy nauczyć się rozkładać nasze siły na konkretny odcinek czasu. Możemy to robić na rowerkach, bieżniach czy orbitrekach. Będzie się nam łatwiej oddychało podczas wysiłku, wzmocnimy płuca oraz serce. Przy okazji może się zdarzyć, że schudniemy. Jeżeli chodzi o góry, to przyda się także przyrząd, który wygląda jak ruchome schody. To tu najlepiej wyćwiczymy mięśnie odpowiedzialne za pokonywanie kolejnych metrów w górę.

Zadbajmy o dietę

Aby łatwiej nam było wychodzić pod górkę, musimy pozbyć się tłuszczu, a jednocześnie popracować nad mięśniami. Nie uda się nam to bez odpowiedniej diety oraz wyższej podaży białka. Warto odrzucić wszelkie napoje gazowane, słodycze oraz tłuste, wysoko przetworzone potrawy. Im jesteśmy lżejsi, tym lepiej będzie się nam szło. Mięśnie, nad którymi szczególnie warto popracować, to oczywiście te na nogach. Ważne by ćwiczyć podciąganie w górę - zazwyczaj przy tym męczymy się najwięcej. Jeżeli spożyjemy odpowiednią ilość białka, to mięśnie dzięki treningowi cardio oraz treningowi siłowemu znacząco wzmocnią się.

Planujmy wycieczki

Długie zimowe wieczory warto natomiast spożytkować na zrobienie kompletnej listy szczytów i tras, jakie będziemy chcieli zdobyć i przejść w następnym roku. Dzięki takiej liście będziemy mogli szybko wykorzystać panujące warunki i z dnia na dzień zaplanować wycieczkę dostosowaną do pogody. Na tak zwaną rozbiegówkę proponujemy mniejsze góry i krótsze trasy. Potem natomiast, wraz ze wzrostem apetytu, warto dozować sobie trudniejsze i cięższe wycieczki.

Chodzenie po górach to idealny rodzaj wypoczynku, a także wysiłku fizycznego dla osób, które nie lubią nudy. Szczególnie, gdy mieszka się blisko nich, warto poświęcić im więcej czasu. Zbliżający się sezon wędrówek pieszych przyciągnie tłumy na szlaki - warto się więc zawczasu do tego przygotować.

 

Artykuł zewnętrzny

Moda, zdrowie, uroda, informacje z kraju i ze świata, podróże. Zrelaksuj się z naszym portalem, bądź na bieząco z najnowszymi informacjami.

>> WSPÓŁPRACA <<

Jeżeli chcesz opublikować ciekawą treść, dać poznać swoją markę klientom, zapraszamy do kontaktu z naszą redakcją. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Przypominamy, że prócz artykułów dajemy możliwość umieszczenia banneru reklamowego w sekcjach naszego portalu. 

MAIL: kontakt@bagstyle.pl