Seszele - największe atrakcje

Seszele - największe atrakcje

Seszele to miejsce, które nazywane jest często rajem na ziemi. Rzeczywiście, gdyby raj istniał, mógłby wyglądać tak, jak te egzotyczne wysepki położone na Oceanie Indyjskim. Na Seszelach jest wszystko, co kojarzy się z błogim wypoczynkiem, relaksem i oderwaniem się od przytłaczającej codzienności. To 115 wysp i wysepek, z czego spora część jest niezamieszkała. Idealnie białe plaże pokryte drobniutkim piaskiem są z jednej strony obmywane ciepłymi i przejrzystymi wodami oceanu, a z drugiej zacieniane ogromnymi palmami.

Wystarczy zanurkować u brzegu, by podziwiać feerię barw rafy koralowej, która na Seszelach jest jedną z najpiękniejszych na świecie. Dodajmy do tego ciepły i łagodny klimat, który gwarantuje pogodę przez cały rok, a otrzymamy przepis na idealne wakacje. Nic więc dziwnego, że Seszele są szalenie popularnym kierunkiem wyjazdów.

Jakie są największe atrakcje tych wysp? Co warto zobaczyć, będąc na Seszelach?


Największa wyspa na Seszelach to Mahe i jest ona też najpopularniejsza wśród turystów. To na Mahe położona jest stolica Seszeli, czyli Victoria. Jest to jedna z najmniejszych stolic na świecie. Warto powłóczyć się po niej bez szczególnego planu, po prostu chłonąc atmosferę tego miejsca i podziwiając tropikalną, bujną przyrodę” – radzi ekspert z serwisu http://phontour.pl/a/cukv,praktyczny-poradnik-co-warto-wiedziec-przed-wyjazdem-na-seszele. W Victorii nie znajdziemy spektakularnych zabytków światowej klasy.

Tak jest zresztą na całych Seszelach. To miejsca dla miłośników plażowania, wypoczynku i sportów wodnych, a niekoniecznie zwiedzania. Warto jednak zajrzeć do lokalnych kościółków, czy przysiąść w jednej z licznych knajpek, by skosztować świeżych soków oraz dań egzotycznej kuchni tego regionu. Interesujące jest też Muzeum Herbaty.

Praslin to druga pod względem wielkości wyspa Seszeli. Na szczególną uwagę zasługuje tu Park Narodowy Praslin, który pozwala podziwiać tropikalną przyrodę i podglądać bajecznie kolorowe ptaki, których tu nie brakuje. Na wyspie znajduje się też miejsce lęgowe żółwi.

Silhouette jest kolejną pod względem wielkości wyspą Seszeli. Co zasługuje tu na szczególną uwagę? Przede wszystkim papugi, które są najgłośniejszymi i najbarwniejszymi mieszkankami tej wyspy. Warto zajrzeć też na farmę żółwi. Wyspa ta jest też obiektem zainteresowania tych, którzy chcą zamieszkać w luksusowym resorcie – w innych częściach Seszeli często dominują niewielkie pensjonaty i bungalowy, urokliwe, ale o zupełnie innym charakterze.
La Digue to wyspa malutka, ale bardzo urokliwa. Słynie z tego, że nie ma tu transportu samochodowego. Jeśli chcemy zwiedzić wyspę, mamy do wyboru rower (bez trudu wypożyczymy go na miejscu) lub wóz zaprzęgnięty w woły. Dzięki temu ograniczeniu na wyspie panuje cisza, a powietrze jest tu wolne od zanieczyszczeń. Niespieszna przejażdżka pozwala zrelaksować się w otoczeniu tropikalnej przyrody.

Oczywiście główną atrakcją Seszeli są jednak plaże. Niezależnie od tego, którą wyspę wybierzemy, plażowanie tutaj będzie prawdziwą rozkoszą. Warto wcześniej sprawdzić w przewodnikach, czy dana plaża należy do cichych i spokojnych – to idealne miejsce, jeśli interesuje nas relaks w samotności. Nie brak też plaż zdecydowanie większych, gdzie znajdziemy bary serwujące wodę kokosową, świeże soki i egzotyczne drinki. Na tego typu plażach zlokalizowane są też wypożyczalnie sprzętu do uprawiania sportów wodnych, można też skorzystać z pomocy instruktora. Najpopularniejsze jest tutaj nurkowanie, które pozwala podziwiać niezwykłe, podwodne życie oceanu, przede wszystkim barwną rafę koralową.

Moda, zdrowie, uroda, informacje z kraju i ze świata, podróże. Zrelaksuj się z naszym portalem, bądź na bieząco z najnowszymi informacjami.

>> WSPÓŁPRACA <<

Jeżeli chcesz opublikować ciekawą treść, dać poznać swoją markę klientom, zapraszamy do kontaktu z naszą redakcją. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Przypominamy, że prócz artykułów dajemy możliwość umieszczenia banneru reklamowego w sekcjach naszego portalu. 

MAIL: kontakt@bagstyle.pl