Soczewki kontaktowe - wszystko, co warto o nich wiedzieć!

Soczewki kontaktowe - wszystko, co warto o nich wiedzieć!

W tej chwili wiele osób potrzebuje okularów - przede wszystkim z uwagi na długie przesiadywanie przed komputerem, smartfonem czy telewizorem. Wzrok z czasem się zresztą pogarsza w naturalny sposób, więc wszyscy kiedyś muszą się nimi wspomagać. Są wrodzone wady wzroku, albo takie spowodowane nieodpowiednim trybem życia, ale chociaż obecnie w sprzedaży jest tak wiele różnorakich oprawek okularów i wiele osób wręcz uważa je za modny element, to jednak spora część ludzi jednak woli zainwestować w soczewki kontaktowe. Wówczas można nawet udawać, że ma się perfekcyjny wzrok, a są i takie soczewki, które nie tylko korygują, lecz i zmieniają barwę tęczówki - soczewki mogą zatem być elementem dodającym urody. Ci, którzy dopiero rozważają zamianę zwykłych szkieł na soczewki kontaktowe, mają bardzo wiele pytań - na niektóre postaramy się odpowiedzieć w artykule!

Soczewki kontaktowe - jak je dobrać?

Istnieje wiele rodzajów soczewek kontaktowych. Są wersje korekcyjne i jedynie zmieniające barwę tęczówki - o których wspominano we wstępie. Są wersje jednodniowe, albo takie, które mogą być stosowane na przykład przez miesiąc, albo nawet rok. Oczywiście, należy je zawsze zdejmować przed snem. Z uwagi na to, jaką wadę korygują, wyróżniamy soczewki sferyczne, toryczne oraz multifocalne. Istnieje również podział z uwagi na to, z czego wykonywane są konkretne soczewki. W tej chwili można podzielić je na twarde i miękkie, przy czym te drugie są zdecydowanie bardziej popularne, bo po prostu są wygodniejsze w codziennym użytkowaniu. Soczewki miękkie wykonuje się z materiałów hydrożelowych, albo też w wersji silikonowo-hydrożelowej. 

soczewki AVM

Soczewki kontaktowe - zakładanie i zdejmowanie

Soczewki kontaktowe powinny być w odpowiedni sposób zakładane i zdejmowane - początkowo nie jest łatwo to wszystko ogarnąć, więc sporo osób miewa pewne problemy. Nie należy się tym szczególnie martwić, ponieważ z czasem każdy nabiera wprawy. Najważniejsze jest, by mieć czyste ręce - żeby przypadkiem nie przenieść jakichś zanieczyszczeń na oczy. Soczewki najlepiej jest wyjmować z pudełeczka palcem wskazującym. Wystarczy przytrzymać powiekę i nałożyć soczewkę na oko. Najlepiej jest spoglądać w tej chwili w drugą stronę - zapobiegnie to odruchowemu mruganiu. Zdejmowanie soczewek jest nieco trudniejsze, ale i do tego można się z czasem przyzwyczaić. Przed ściąganiem również należy dokładnie umyć ręce, a następnie jedną ręką przytrzymać powiekę górną (praworęczni powinni to zrobić ręką lewą), a palcem środkowym ręki dominującej przytrzymać powiekę dolną. Używając zaś palca wskazującego tej ręki oraz kciuka należy nieco podważyć soczewkę - ścisnąć ją delikatnie, złapać i wyjąć. 

Soczewki kontaktowe AVM

Istnieje sporo firm, zajmujących się sprzedażą soczewek kontaktowych. Osoby, które mieszkają w Krakowie lub okolicach tego miasta, mogą skorzystać z oferty znakomitej hurtowni optycznej AVM. Oferuje ona swoim klientom wysokiej jakości okulary, jak również soczewki kontaktowe progresywne. Wszystko wykonane zostało przy użyciu nowoczesnych technologii, dzięki czemu przy pomocy produktów od AVM można osiągnąć wymarzone rezultaty. Jednocześnie profesjonalni doradcy pomagają w wyborze odpowiednich soczewek kontaktowych dla konkretnej osoby - zgodnie z jej wymaganiami i potrzebami. 

Moda, zdrowie, uroda, informacje z kraju i ze świata, podróże. Zrelaksuj się z naszym portalem, bądź na bieząco z najnowszymi informacjami.

>> WSPÓŁPRACA <<

Jeżeli chcesz opublikować ciekawą treść, dać poznać swoją markę klientom, zapraszamy do kontaktu z naszą redakcją. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Przypominamy, że prócz artykułów dajemy możliwość umieszczenia banneru reklamowego w sekcjach naszego portalu. 

MAIL: kontakt@bagstyle.pl

 

Warto zobaczyć