Trendy cenowe na rynku nieruchomości. Sprawdź historię cen na sasiedzki.pl

Trendy cenowe na rynku nieruchomości. Sprawdź historię cen na sasiedzki.pl

Chociaż pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 wpłynęła negatywnie na wiele dziedzin gospodarki, rynek nieruchomości nie zareagował na nią szczególnie nerwowo. Polacy nie zrezygnowali z poszukiwania nowych mieszkań, a ceny kształtują się na podobnym poziomie, jak miało to miejsce przed pandemią. Średnie ceny nieruchomości w poszczególnych województwach są stabilne i nie widać jeszcze żadnych skłonności do obniżek.

Rynek mieszkań w czasach zarazy. Jak wygląda sytuacja cenowa?

Na samym początku pandemii zanotowano spadek zainteresowania Polaków poszukiwaniem nieruchomości do kupna, jednak pomimo przewidywań sytuacja ta nie wpłynęła na spadek cen. Ze względu na lockdown i zatrzymanie Polaków w domach dynamika rynku znacząco opadła i realizowano głównie transakcje dotyczące już zawartych umów. Ta sytuacja generuje bardzo niewielką ilość danych, co z kolei sprawia, że oszacowanie tego czy i jak bardzo spadły ceny jest trudne do wykonanie. 

Eksperci przekonują jednak, że - przynajmniej z perspektywy warszawskiej - nie ma co liczyć na znaczący spadek cen nieruchomości. Stolica jest miastem bardzo atrakcyjnym z punktu widzenia inwestorów z całego kraju, dlatego znaczące spadki cen mieszkań raczej nie wchodzą w grę. Co prawda wielu firmom nadal grozi bankructwo, jednak to nie zmienia faktu, że na sytuacji związanej z pandemią wiele osób realnie korzysta. Sprzedawcy kamerek internetowych czy maseczek ochronnych przeżywają teraz prawdziwą hossę i istnieje spore prawdopodobieństwo, że zarobione pieniądze przeznaczą w pewnym momencie na kupno nieruchomości.

Aktualne nastroje gospodarcze prowokują osoby związane z rynkiem nieruchomości oraz potencjalnych klientów do aktywnego obserwowania sytuacji cenowej i zmieniających się trendów - zarówno po stronie popytu, jak i podaży. Jak na ten moment nie brakuje opinii osób, które twierdzą, że ceny nieruchomości znacznie spadną, jednak próżno szukać wyraźnych sygnałów, które świadczą o tym, że coś takiego faktycznie może się dziać. 

Sasiedzki.pl - znajdź swoje wymarzone mieszkanie

Każdy, kto szuka swojego nowego lokum zdaje sobie sprawę z tego, że znalezienie odpowiedniej oferty może zająć mnóstwo czasu. Pośród natłoku ofert, które zupełnie nie spełniają naszych oczekiwań, trudno jest znaleźć tę jedną jedyną, która będzie dla nas idealna. Właśnie z myślą o osobach, które czują się zagubione w ofertach powstała strona sasiedzki.pl, która pomaga odnaleźć oferty mieszkań  idealnie wyprofilowane pod kątem wybranych przez nas kryteriów. Agregat strony pozwala nam na określenie tego, jakiej dokładnie nieruchomości szukamy. Określając interesujący nas rynek, lokalizację, wielkość mieszkania czy ilość pokoi otrzymujemy oferty kupna dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb. 

Istotną informacją dla wszystkich potencjalnych kupców jest także możliwość sprawdzenia historii cen wybranej przez nas nieruchomości. Daje nam to możliwość, sprawdzenia tego, jak w obecnej sytuacji związanej z pandemią kształtują się ceny naszego wymarzonego lokum. 

 

Moda, zdrowie, uroda, informacje z kraju i ze świata, podróże. Zrelaksuj się z naszym portalem, bądź na bieząco z najnowszymi informacjami.

>> WSPÓŁPRACA <<

Jeżeli chcesz opublikować ciekawą treść, dać poznać swoją markę klientom, zapraszamy do kontaktu z naszą redakcją. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Przypominamy, że prócz artykułów dajemy możliwość umieszczenia banneru reklamowego w sekcjach naszego portalu. 

MAIL: kontakt@bagstyle.pl