Wkłady kominkowe na pellet - ekologiczne i wygodne rozwiązanie

Wkłady kominkowe na pellet - ekologiczne i wygodne rozwiązanie

Marzysz o tym, aby mieć w swoim domu kominek, który zbuduje romantyczny nastrój każdego wieczora i będzie sprzyjać efektywnemu wypoczynkowi po ciężkim dniu pracy? Nie masz jednak wystarczająco dużo miejsca na przechowywanie drewna lub obawiasz się o to, że tradycyjny kominek jest rozwiązaniem mało ekologicznym? Doskonałą alternatywą są wkłady kominkowe na pellet.

Co warto wiedzieć o pellecie?

Pellet to biopaliwo, które umożliwia niemal całkowicie czyste spalanie. Powstaje w procesie prasowania pod wysoką temperaturą z takich produktów jak trociny, opiłki, gałęzie, liście drzewne etc. i przyjmuje postać granulek. Stawiasz w tym przypadku na opał powstały z surowców odnawialnych, który jest znacznie bardziej przyjazny dla środowiska w porównaniu do węgla czy wilgotnego drewna. Jego zwarta struktura zapewnia oszczędność miejsca w pomieszczeniu.  

Jakie funkcje posiadają kominki na pellet drzewny?

Wkłady kominkowe na pellet są doskonałą alternatywą dla zwykłych kominków opalanych drewnem. Cechuje je bardzo wysoka wydajność oraz sprawność sięgająca nawet około 90%. Są wyposażone w wentylatory, które zapewniają szybkie i równomierne rozmieszczenie ciepła w mieszkaniu. Na rynku są także dostępne wkłady kominkowe z płaszczem wodnym, które umożliwiają ogrzewanie centralne bardzo dużych powierzchni, nawet sięgających 350 metrów kwadratowych. 

wkłady kominkowe na pellet

Ogrzewanie domu za pomocą wkładów kominkowych na pellet jest niezwykle wygodne. Proces ten jest w dużym stopniu zautomatyzowany, dzięki zastosowaniu automatycznego podajnika o dużej pojemności. Wystarczy jednokrotne zasypanie zbiornika biomasą, po czym mamy zapewnione przyjemne ciepło nawet na kilkadziesiąt godzin. Kominki takie posiadają także system automatycznego rozpalania oraz wygaszania. Ich moc jest dostosowywana do aktualnego zapotrzebowania cieplnego, co zapewnia sporą energooszczędność.  

Wreszcie nie musisz się przejmować sadzą i popiołem, które wydostają się z kominka. W przypadku rozpalania ognia za pomocą pelletu popiół wytwarza się znacznie wolniej, a rozpalanie w nim jest wyjątkowo czyste. Konstrukcje najnowszej generacji są poza tym wyposażone w funkcję samoczyszczenia szyby, co zapewnia zachowanie wysokiej estetyki we wnętrzu mieszkania. Jeżeli zależy Ci na ponadprzeciętnej wygodzie użytkowania, warto wówczas zdecydować się na konstrukcję wyposażoną w moduł WI-FI do zdalnego sterowania. Nowoczesne modele można także obsługiwać z poziomu aplikacji mobilnej.  

Ekologiczne rozwiązanie dla Twojego domu

Decydując się na wkład kominkowy na pellet przyczyniasz się do zmniejszenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Tym samym czynisz ważny krok w kierunku ochrony środowiska. Zarazem korzystając z tego rodzaju kominków optymalizujesz wykorzystanie surowców nieodnawialnych. 

Możesz więc cieszyć się przytulnym efektem spalanego drewna w swoim mieszkaniu bez obaw o zanieczyszczanie środowiska. Spędzając chłodne wieczory przy kominku opalanym na pellet szybko odpoczniesz po wyczerpującym dniu i wyciszysz się przed snem. 

Moda, zdrowie, uroda, informacje z kraju i ze świata, podróże. Zrelaksuj się z naszym portalem, bądź na bieząco z najnowszymi informacjami.

>> WSPÓŁPRACA <<

Jeżeli chcesz opublikować ciekawą treść, dać poznać swoją markę klientom, zapraszamy do kontaktu z naszą redakcją. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Przypominamy, że prócz artykułów dajemy możliwość umieszczenia banneru reklamowego w sekcjach naszego portalu. 

MAIL: kontakt@bagstyle.pl