Worki pod oczami to Twój problem? Mamy na to sposób.

Worki pod oczami to Twój problem? Mamy na to sposób.

Niektórzy z nas worki pod oczami ignorują, ponieważ jak wiadomo, młodość nie jest nam dana na zawsze, a geny to jednak geny. Worki pod oczami potrafią nam spędzać sen z powiek. Zatem warto sprawdzić co to takiego, jakie są przyczyny ich powstawania oraz jak możemy sobie z nimi poradzić. .

Worki pod oczami: przyczyny powstawania

Worki pod oczami są łagodnym obrzękiem pod oczami, który się pojawia najczęściej wraz z wiekiem. Występują, gdy zwiotczała oraz osłabiona skóra pod okiem się rozluźnia, tworząc woreczek. Tłuszczowe poduszki znajduje się pod oczami zsuwają się, aby móc wypełnić powstają przestrzeń. Nadmiar w organizmie wody może się tam także gromadzić, sprawiając, że dolne powieki wyglądają na obrzmiałe jeszcze bardziej oraz opuchnięte. Cienie oraz skóra przebarwiona skóra pod oczami sprawiają, że worki pod oczami się stają bardziej widoczne.

Worki pod oczy nieatrakcyjne przede wszystkim są kwestią kosmetyczną oraz są zwykle nieszkodliwe. Ale mogą czasami być oznaką bardzo poważnej choroby. Większość worków pod oczami jest zauważalna bardziej rano, kiedy to woda zgromadzona w organizmie ma całą noc na napłynięcie w tę właśnie okolicę.

Worki pod oczami pojawiają się, ponieważ odziedziczyliśmy je w genach. Jednak częściej są rezultatem starzenia się, ponieważ wraz z wiekiem napięcie mięśnia oka okrężnego jest coraz słabsze, zmniejsza się ilość elastyny oraz także ilość kolageny. Są także bardziej prozaiczne przyczyny pojawienia się worków. Zaliczamy do nich niehigieniczny oraz niewłaściwy tryb życia. Krótko mówiąc, chodzi tutaj o na przykład zbyt małą ilość godzin dnu, nieprawidłową dietę z niedoborami witaminy K, jak i także żelaza. Możemy także wymienić nadużywanie papierosów oraz alkoholu, a do tego zbyt intensywne oraz za częste korzystanie z solarium czy też kąpieli słonecznych. Poza tym worki pod oczami to również rezultat zatrzymania w organizmie wody. Ono wynika natomiast ze schorzeń, nerek, układu krążenia, alergii, niedoczynności tarczycy oraz anemii.

Jak radzić sobie z workami pod oczami?

Pomimo tego, że na rynku istnieje ilość niezliczona produktów, które mają pomóc w niwelowaniu worków pod oczami oraz rozjaśnieniu okolic oczu, nie zawsze działają one. Picie bardzo dużej ilości wody oraz stosowanie zimnego kompresu może pomóc zmniejszyć szybko worki pod oczami. Jedynym jednak sposobem na zmniejszenie ich wyglądu w perspektywie długoterminowej jest wprowadzenie kilku istotnych zmian w stylu życia.

Przede wszystkim powinniśmy zadbać o odpowiednią ilość snu. Powinniśmy spać między sześć a osiem godzin na dobę. Ważne jest także to, aby spać z podniesioną na kilka centymetrów nad głową, aby sam nadmiar wody w organizmie nie gromadził się wokół oczu. Powinniśmy także zrezygnować z alkoholu oraz używek. Kobiety zadbać powinny o demakijaż dokładny okolicy oczu dokonany przed snem. Unikajmy soli oraz płynów przed snem. Istotne jest także kontrolowanie objawów alergii, przyjmując odpowiednie leki.

Jeunesse

Jeunesse: profesjonalne produkty na zmarszczki i worki pod oczami

Na rynku znajdziemy także profesjonalne produkty, które świetnie radzą sobie ze zmarszczkami oraz właśnie z workami pod oczami. Jakie możemy polecić? Na pewno warto wciąż pod uwagę markę Jeunesse. Marka ta stawia na produkty o sprawdzonych składach, które przynoszą zaskakujące efekty. Gdy produktów Jeunesse jeszcze nie znamy, to warto wypróbować sobie kosmetyki o mniejszych objętościach.

Gwarantujemy, że będziemy zachwyceni efektami. Nie tylko przyniosą oczekiwane efekty, ale także w bardzo szybkim czasie. Porównując sobie innego rodzaju kosmetyki, w oczy rzuca nam się skład. Jest bardzo zachęcający. Co ciekawe po produktach Jeunesse nie ma żadnych skutków ubocznych. Raczej nie dochodzi do podrażnień. Oczywiście przed używaniem konkretnych kosmetyków powinniśmy zerknąć na skład. Chodzi o sprawdzenie czy przypadkowo nie jesteśmy uczuleni na jakiś ze składników.

Marka Jeunesse jest polecana przez wielu kosmetologów. Nie ma co się dziwić. Skoro worki pod oczami rzeczywiście zanikają, to możemy powiedzieć, że jest to produkt innowacyjny oraz godny polecenia. A jak z cenami? Jeśli chodzi o ceny, to będziemy także pod dużym wrażeniem. Ceny są przystępne i można śmiało powiedzieć, że są to produkty w zasadzie na każdą kieszeń.

Kosmetyki są także bardzo wydajne i tym samym starczają na bardzo długo. W związku z tym cena wydaje się jeszcze bardziej atrakcyjna. To nam odpowiada. Niska cena, wysoka jakość, a do tego świetne efekty, to coś czego oczekujemy i jak widać jest to realnie do osiągnięcia. Pora wybrać się do drogerii.

 

Moda, zdrowie, uroda, informacje z kraju i ze świata, podróże. Zrelaksuj się z naszym portalem, bądź na bieząco z najnowszymi informacjami.

>> WSPÓŁPRACA <<

Jeżeli chcesz opublikować ciekawą treść, dać poznać swoją markę klientom, zapraszamy do kontaktu z naszą redakcją. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Przypominamy, że prócz artykułów dajemy możliwość umieszczenia banneru reklamowego w sekcjach naszego portalu. 

MAIL: kontakt@bagstyle.pl