Zeszyty szkolne - od lat stały element szkolnej wyprawki

Zeszyty szkolne - od lat stały element szkolnej wyprawki

Zeszyt to nic innego jak sklejone kartki oprawione w fantazyjną okładkę. Kajet - bo tak go dawniej nazywano - jest atrybutem ucznia. Kiedyś obok elementarza i długopisu stanowił jeden z najważniejszych narzędzi służących do nauki. Dziś, w dobie komputerów i tabletów, obserwuje się - szczególnie wśród studentów - znaczny spadek użycia zeszytów na rzecz elektronicznych gadżetów wyposażonych w intuicyjne aplikacje do sporządzania notatek. Zeszyty szkolne cały czas mają swoich zwolenników.

Tradycyjne metody notowania wciąż w modzie

Pomimo ogromu aplikacji dostosowanych do potrzeb uczniów i studentów, wciąż duża część młodych ludzi preferuje kartkę papieru od ekranu. Ta tradycyjna metoda sporządzania notatek jest wygodniejsza i o wiele tańsza - nie potrzeba do niej sprzętu kompatybilnego z wersją aplikacji ani specjalnych rysików imitujących pióro. Do notowania wystarczą łatwo dostępne narzędzia takie jak zeszyt szkolny i długopis. Osoby ceniące estetykę mogą upiększyć swoje zapiski podkreślając frazy kluczowe i pojęcia za pomocą kolorowego zakreślacza.

Od koloru do… rodzaju linii

Zeszyty nie tylko odróżnia od siebie liczba stron, kolor okładki i gramatura papieru, ale także format i sposób rozłożenia linii w jego wnętrzu. Układ ten związany jest ściśle z zalecanym przeznaczeniem kajetu. Wyróżnia się zeszyty:

  1. w kratkę - zaprojektowane głównie do sporządzania notatek na lekcjach przedmiotów ścisłych i obliczeń,
  2. w linię - do wypracowań. Dla najmłodszych uczniów dostępna jest też opcja trójliniowa, która ułatwia stawianie pierwszych liter,
  3. do nut - charakteryzujące się pięciolinią służącą do zapisu nutowego,
  4. gładkie - brak w nim linii. Służy do rysowania,
  5. milimetrowe - zawierają kratkę nadrukowaną w jednomilimetrowych odstępach, co ułatwia sporządzanie wykresów funkcji i rysunków technicznych
  6. w kropki - jeden z najmłodszych typów nadruku wewnątrz zeszytu, zaprojektowany niedawno, w celu ułatwienia sporządzania spersonalizowanych, kreatywnych planerów o nazwie Bullet Journal.

Jak ozdobić zeszyty szkolne?

Konwencjonalna metoda notowania wcale nie musi oznaczać nudy! Wręcz przeciwnie, na rynku obecnie dostępnych jest mnóstwo materiałów, które nie tylko urozmaicą wygląd notatki, ale pozwolą także na odrobinę szaleństwa również po zewnętrznej stronie zeszytu. Dla osób mniej kreatywnych źródłem inspiracji okazać się może internet, gdzie łatwo znaleźć podpowiedzi i wskazówki, jak za pomocą ogólnodostępnych materiałów wykonać niepowtarzalne zdobienie okładki.
Co roku w drugiej połowie sierpnia popularne supermarkety wzbogacają ofertę o produkty szkolne, pośród których między innymi znaleźć można naklejki i inne aplikacje, które z powodzeniem można wykorzystać do tego typu celu. Ozdabianie zeszytów to rewelacyjna forma zabawy, w którą nierzadko zaangażowany bywa cały dom!

Więcej na alibiuro.pl

Moda, zdrowie, uroda, informacje z kraju i ze świata, podróże. Zrelaksuj się z naszym portalem, bądź na bieząco z najnowszymi informacjami.

>> WSPÓŁPRACA <<

Jeżeli chcesz opublikować ciekawą treść, dać poznać swoją markę klientom, zapraszamy do kontaktu z naszą redakcją. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Przypominamy, że prócz artykułów dajemy możliwość umieszczenia banneru reklamowego w sekcjach naszego portalu. 

MAIL: kontakt@bagstyle.pl