Czym jest garderoba kapsułowa?

Czym jest garderoba kapsułowa?

​Garderoba kapsułowa jest świetnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie minimalizm, ponadczasowy styl i wygodę. Dzięki skompletowaniu szafy z kilku klasycznych elementów, bez problemu można ubrać się na wiele okazji. Poznaj kilka wskazówek, które pomogą Ci skompletować rzeczy do garderoby kapsułowej.

Damska garderoba kapsułowa - co to?

Pojęcie garderoby kapsułowej powstało w latach 70. i zakładała połączenie kilku ubrań w taki sposób, aby poszczególne elementy pasowały do siebie nawzajem. Dzięki temu z niewielkiej elementów można stworzyć liczne stylizacje. Dobrane ubrania powinny być w klasycznym stylu, nienachalnych kolorach i o ponadczasowym kroju. Ma to na celu stworzenie stylowej kombinacji, która nie wyjdzie z mody i pozwoli na ubranie się na wiele okazji. Dodatkową zaletą tej techniki kompletowania garderoby, jest oszczędność miejsca w szafie i pieniędzy. Poszczególne elementy powinny być dobrej jakości, lecz ze względu na niewielką liczbę wymiana niedopasowanych ubrań na nowe, kapsułowe nie jest aż tak kosztowna. Z tego względu trend ten nie zdezaktualizował się od 50 lat. Garderoba kapsułowa nie ogranicza się jednak tylko do ubrań. Wedle tej filozofii można również skompletować dodatki, buty oraz bieliznę. Pierwszym etapem zbudowania przemyślanej garderoby kapsułowej jest ocenienie własnej sylwetki i przetestowanie modeli, które będą do niej pasowały.

Kilka słów o bieliźnie kapsułowej

Choć łatwo jest zaakceptować przemyślaną, ograniczoną szafę z ubraniami, to w przypadku butów i bielizny moją pojawiać się pewne opory. Niemniej jednak coraz więcej kobiet świadomie kupuje bieliznę, dbając o detale, a zarazem komfort i własne zdrowie. Bielizna kapsułowa wpisuje się w trend życia ekologicznego i minimalistycznego. Wzrasta również świadomość na temat roli dobrze dopasowanej bielizny w efekcie całej stylizacji. Dzięki skompletowaniu szuflady z bielizną tworzącą spójną całość łatwiej jest łączyć ją w komplety oraz dopasowywać do reszty stroju.

Gdzie skompletować bieliznę kapsułową dla kobiet?

Bielizna kapsułowa, z założenia minimalistyczna, zakłada posiadanie kilku podstawowych elementów, dzięki którym skompletowana zostanie baza. Najlepiej, aby znalazły się w niej biustonosze: gładki czarny oraz kremowy, sportowy i głęboko wycięty do sukienek z dekoltem. Ekskluzywna bielizna damska nie mogłaby się obejść również bez starannie wykonanych majtek. W skład bazowego zestawy powinny wchodzić majtki bezszwowe, najlepiej kremowe, majtki modelujące oraz bawełniane. Dodatkowym elementem, który powinien znaleźć się w kapsułowej szufladzie to komplet rajstop na zimę oraz eleganckie wyjścia i zestaw koronkowej bielizny.

Moda, zdrowie, uroda, informacje z kraju i ze świata, podróże. Zrelaksuj się z naszym portalem, bądź na bieząco z najnowszymi informacjami.

>> WSPÓŁPRACA <<

Jeżeli chcesz opublikować ciekawą treść, dać poznać swoją markę klientom, zapraszamy do kontaktu z naszą redakcją. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Przypominamy, że prócz artykułów dajemy możliwość umieszczenia banneru reklamowego w sekcjach naszego portalu. 

MAIL: kontakt@bagstyle.pl