Jak wybrać dobrą maszynkę do włosów?

Jak wybrać dobrą maszynkę do włosów?

Dysponując wysokiej jakości maszynką, jesteśmy w stanie w sposób dowolny dostosowywać swoją fryzurę do aktualnych trendów lub po prostu naszych potrzeb i wymagań. A wszystko to bez konieczności wychodzenia z domu.

Oczywiście stanie się to możliwe jedynie wówczas, gdy dokonamy właściwego wyboru. Na rynku znaleźć można bowiem maszynki o bardzo ograniczonych możliwościach, które posłużą nam wyłącznie do zwykłego przycięcia włosów. Na zupełnie innej półce znajdują się natomiast modele z wieloma funkcjami dodatkowymi.

Czym charakteryzuje się dobra maszynka?

Ich zakres może być bardzo szeroki. Wspomnieć należy przede wszystkim o rozbudowanych funkcjach regulacyjnych, za sprawą których możemy dostosować długość strzyżenia, a także wykorzystywaną przez urządzenie moc. Niektóre maszynki umożliwiają nawet pozbycie się włosów całkowicie.

Dobrej jakości maszynki obsługują również funkcje związane z cieniowaniem włosów, a także samosmarowaniem i samoostrzeniem się noży. Dzięki temu zawsze będą w dobrej kondycji. Szczególnie polecane są również urządzenia dysponujące ruchomą głowicą – pozwala ona na strzyżenie włosów pod dowolnym kątem.

Do tego wszystkiego należy dodać również wszelkie akcesoria, takie jak zestaw do czyszczenia czy też trymer, czyli specjalna nakładka, która pozwala na dostosowywanie długości brody i wąsów, a także usuwanie włosów z nosa oraz uszu. Wspomnieć należy również o specjalnych nakładkach zmieniających maszynkę w golarkę.

Najważniejsze parametry maszynek do włosów

Oczywiście funkcje i dodatkowe wyposażenie to nie wszystko, liczą się bowiem również możliwości maszynki, które zależą od jej parametrów technicznych. Na które z nich należy zwrócić szczególna uwagę?

  • Zasilanie. Pod tym względem wymienić możemy aż 4 rodzaje urządzeń. Najmniej powszechne są maszynki bateryjne. Wyróżniają się one przeważnie słabą mocą, ich wadą jest również to, że co jakiś czas musimy dokupować nowe baterie, co generuje dodatkowe koszty eksploatacyjne. Znacznie lepiej sprawdzają się modele akumulatorowe, które wystarczy ładować. Jeśli zdecydujemy się na ich zakup, powinniśmy sprawdzić, przez jaki czas akumulator jest w stanie pracować, a także ile potrwa jego całkowite naładowanie.

Do trzeciej grupy należą maszynki zasilane sieciowo. Zazwyczaj wyróżniają się większa mocą niż modele akumulatorowe i bateryjne, a do tego zapewniają stabilną, ciągłą pracę, bez konieczności martwienia się o wyczerpujące się ogniwa. Ich oczywistą wadą będzie ograniczenie ruchów związane z obecnością przewodu. Jeśli więc chcemy korzystać z maszynki w dowolnych miejscach, powinniśmy zakupić modele akumulatorowe lub sieciowo-akumulatorowe, które stanowią połączenie obu tych urządzeń.

  • Moc. Bardzo ważny parametr, który informuje nas o wydajności urządzenia. Maszynka do włosów o niewielkiej mocy nie będzie w stanie poradzić sobie z gęstymi i długimi włosami, dlatego jeśli takimi właśnie dysponujemy, powinniśmy celować o zwiększonej mocy.
  • Ustawienia długości. Mowa tu o wspominanych już mechanizmach regulacji, dzięki którym jesteśmy w stanie łatwo dostosować pracę urządzenia. Dobrej jakości maszynki pozwalają na ustawienie długości strzyżenia od 0,1 do ponad 2 centymetrów.
  • Dodatki. Wspomnieć należy tu ponownie o wymiennych końcówkach, dodatkowych funkcjach, a także zestawach czyszczących.

Warto zwrócić uwagę również na to, z czego maszynka do włosów została wykonana. Najtańsze modele przygotowywane są przede wszystkim z tworzyw sztucznych, jednak znaleźć można również urządzenia o obudowie stalowej, ceramicznej, a nawet tytanowej.

Ile kosztują maszynki do włosów?

Cena urządzenia zależy między innymi od sposobu jego zasilania, najważniejszych parametrów technicznych, a także wspominanych funkcji. Standardowe modele o ograniczonym zakresie działania zakupimy już za około 20 złotych. Jeśli jednak zależy nam na wygodnej regulacji i funkcjach dodatkowych, powinniśmy zainwestować od 50 do około 150 złotych.

Ceny maszynek z trymerem mogą nam przekroczyć granicę 300 złotych, natomiast najbardziej zaawansowane modele bezprzewodowe, kierowane przede wszystkim do profesjonalistów mogą kosztować dwa lub trzy razy więcej. Niezależnie od interesującego nas rodzaju urządzenia, zawsze powinniśmy zwrócić uwagę na jego możliwości, a także najważniejsze parametry techniczne.

 

Materiał zewnętrzny

Moda, zdrowie, uroda, informacje z kraju i ze świata, podróże. Zrelaksuj się z naszym portalem, bądź na bieząco z najnowszymi informacjami.

>> WSPÓŁPRACA <<

Jeżeli chcesz opublikować ciekawą treść, dać poznać swoją markę klientom, zapraszamy do kontaktu z naszą redakcją. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Przypominamy, że prócz artykułów dajemy możliwość umieszczenia banneru reklamowego w sekcjach naszego portalu. 

MAIL: kontakt@bagstyle.pl