Do czego służą wytrząsarki laboratoryjne?

Do czego służą wytrząsarki laboratoryjne?

Wytrząsarki laboratoryjne to urządzenia, które znajdują zastosowanie dosłownie w każdym laboratorium. Umożliwiają nierozwarstwianie się przechowywanych cieczy oraz ich dokładne zamieszanie, w przypadkach, kiedy metody ręczne okazują się niemożliwe lub nieefektywne w stosowaniu. Dowiedz się, do czego dokładnie służą wytrząsarki.

Zastosowania wytrząsarek

Wytrząsarki służą do mieszania próbek cieczy oraz tworzenia z nich zawiesin. Dzięki nim nie trzeba wykonywać tego zadania ręcznie, ponieważ gwarantują dużo większą szybkość i skuteczność. Nie w każdym przypadku byłoby możliwe wykonanie tego zadania, ponieważ nie wszystkie rodzaje naczyń, objętości oraz gęstości cieczy umożliwiają skuteczne zamieszanie. Szeroki wybór wytrząsarek do laboratoriów, punktów diagnostycznych oraz placówek naukowych znajdziesz w asortymencie marki BIOKOM.

Rodzaje wytrząsarek laboratoryjnych

Wytrząsarki laboratoryjne to dość szeroka grupa urządzeń, którą można podzielić, chociażby pod względem wykonywanych przez nie ruchów. Wymieniamy między innymi wytrząsarki:

  • wahadłowe – generujące ruch wahadłowy o różnej prędkości.
  • rolkowe – wykonujące ruchy mieszające dzięki obecności niewielkich rolek. Można ustawić je na ruch kołyskowy lub obrotowy. Zapewniają delikatne mieszanie.
  • obrotowe – o szerokich zakresach prędkości obrotowej.
  • kołyskowe – w których można ustawić kąt wytrząsania. Najczęściej służące do stosunkowo delikatnej pracy. Ich prędkość jest mniejsza niż w przypadku urządzeń orbitalnych czy obrotowych.
  • orbitalne – służące szybkiemu mieszaniu małych ilości cieczy.

Na co zwracać uwagę, wybierając wytrząsarkę?

Oprócz wyboru rodzaju wytrząsarki trzeba zwrócić uwagę również na kilka innych parametrów. Wśród nich znajdzie się z pewnością szybkość i zakres wytrząsania, maksymalne obciążenie czy amplituda wychylenia urządzenia. Jeśli planujemy opracowywać próbki w skrajnych warunkach, sprawdźmy, jaki zakres temperatur toleruje urządzenie oraz w jakiej maksymalnej wilgotności może pracować. Obecność regulatora czasowego zazwyczaj ułatwia pracę, podobnie jak tryb pracy ciągłej. Chociaż waga urządzenia, pobór mocy czy rodzaj interfejsu są mniej znaczące, również można zwrócić na nie uwagę.

Artykuł partnera

Moda, zdrowie, uroda, informacje z kraju i ze świata, podróże. Zrelaksuj się z naszym portalem, bądź na bieząco z najnowszymi informacjami.

>> WSPÓŁPRACA <<

Jeżeli chcesz opublikować ciekawą treść, dać poznać swoją markę klientom, zapraszamy do kontaktu z naszą redakcją. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Przypominamy, że prócz artykułów dajemy możliwość umieszczenia banneru reklamowego w sekcjach naszego portalu. 

MAIL: kontakt@bagstyle.pl